Групова робота учнів – форма інтерактивного навчанняГрупова робота (або, робота в малих групах) належить до однієї з форм діяльності інтерактивних технологій навчання. Групова робота застовується на уроках у тих випадках, коли завдання вимагає спільної роботи. Групова форма організації роботи корисна для формування навичок дискутувати. Більшості учням легше висловитися в невеличкій групі. Цей метод дає можливість одночасно висловитись багатьом дітям і заощадити час.
Заняття в малих групах на уроках дає змогу учням набути навичок, необхідних для спілкування та співпраці. Дискусії малими групами стимулюють роботу в команді, розвивають почуття терпимості та поваги до думки інших. Групова робота виробляє мову взаємодіїНа традиційних уроках більшу частину часу займає мовлення учителя. Традиційно учителі викладають нові теми, пояснюють правила, проводять різні вправи, проводять дискусії з цілим класом, у яких кожен учень може говорити лише кілька хвилин (в кращому випадку). Саме групова робота допомагає вирішити проблему великих класів і надати учням більше можливості розмовляти.
Застосовуючи групову роботу, як форму інтерактивного навчання, учитель зможе збільшити час на мовну практику кожного учня, бо одночасно багато дітей зможуть
Однак, групова робота відрізняється не тільки тим, що дає більше можливостей учням висловлюватися. Із груповою роботою пов’язаний якісно новий, багатший рівень взаємодії. Мовлення у традиційних методах обмежується ініціативою лише одного вчителя, в умовах коли цілий клас стає „груповим співбесідником”.
А робота у невеликих групах дає можливість учням
Групова робота сприяє теплому, неофіційному кліматовіЩе одною важливою перевагою групової роботи є безпека невеликої групи, де кожний не такий помітний для усіх, не такий вразливий на критику чи незгоду думок. Під час роботи у малих групах мовчазні учні стають активними учасниками навчального процесу, хоча рідко брали участь у праці цілим класом. Така невелика група перетворюється на малу учнівську спільноту, у якій всі співпрацюють, щоб досягти спільних цілей.
Під час роботи в групах, в учнів дуже сильно зростає мотивація. Завдяки досягненню потреби „безпеки” (за теоріями Маслова), учні звільнені від страху, спроможні прагнути успіху – а то й найкращого виконання роботи.
Групова робота сприяє розвиткові відповідальності та самостійності учнів. Вона майже рівномірно розподіляє відповідальність за свої дії та результати на кожного члена групи. У невеликій групі важко «сховатися». Кожен учень знає, що від виконаної його частки роботи залежить результат всього завдання. Групова робота – це крок до індивідуального навчанняКожен учень у класі має свої індивідуальні потреби та здібності, яких немає в інших.
Як правило, найбільш характерною індивідуальною відмінністю, яку можна спостерігати в учнів, є рівень їхнього володіння мовою, а точніше – відмінності між учнями у вмінні розмовляти, сприймати на слух, писати й читати. Малі групи можуть допомогти учням із різними здібностями та рівнями вмінь досягти своєї мети. Характеристика групової роботи?Під час групової роботи діти повинні:
Під час групової роботи діти не повинні:
Залежно від змісту та мети, завдань групову роботу можна організовувати у різних формах. Для роботи в групах надається організація і проведення навчальних ігор, рольових ігор та імітацій, драматичних вистав, інтерв’ю; розв’язування проблем та прийняття рішень; виконання проектів. Засади Державного стандарту найкраще реалізувати шляхом групової роботиУ Державному стандарті початкової загальної освіти (2011р.) передбачено певні засади навчання та виховання, які є обов'язковими для виконання у школах України. Декотрі з цих засад найкраще реалізувати на уроках шляхом використання технології групової роботи.
автори: Ліда Хоршунова, Оксана Ганик коментар: Оксана А. Винницька «Лицем до дитини» > Інноваційні технології навчання > Групова робота |
Останнє оновлення на Неділя, 16 лютого 2020, 17:26 |