Інтегровані уроки – 1 клас – НУШ

У 2018 – 2019 навчальному році початкова школа в Україні перейшла на Державний Стандарт Нової Української Школи – НУШ. Програма початкової школи розроблена за новим Державним Стандартом обов'язкова для всіх вчителів, які набирають дітей у 1 клас.

Розробки нестандартних уроків в початковій школі дуже потрібні. І саме створенням, пілотуванням та вдосконаленням нестандартних укроків займаються творчі вчителі, які працюють за принципами «Лицем до дитини».

Ми спостерігаємо щораз більше бажання учителів провести інтегровані уроки в початковій школі. Проте конспекти інтегрованих уроків в початковій школі не так просто знайти. І тому, настав час подати у вільний доступ всі «методичні рекомендації – початкова школа» розроблені творчою групою освітян протягом 1995 – 2015 рр.

Конспекти уроків – 1 клас – НУШ
Конспекти уроків – 1 клас – НУШ

Запропоновані матеріали розроблені коли початкова школа ще працювала за попередніми програмами та стандартами. В матеріалах застосовуються інтерактивні технології та особистісно-орієнотована модель навчання. Сьогодні концепція Нової Української Школи – НУШ заохочує, щоб учителі застосовували інноваційні технології в початковій школі.

Ми пропонуємо учителям фронтальні, групові, парні та індивідуальні інтерактивні методи навчання.

Всі навчально-методичні матеріали викладені у вільному доступі. Використання цих матеріалів з дітьми та учнями підтримується і заохочується. Проте, дуже просимо віддавати належне тим, хто творив ці матеріали й не привласнювати їх собі.

Інтегровані уроки в букварний період
Інтегровані уроки в букварний період

Як використовувати інтегровані уроки в букварний період у 1 класі?

Перші чотири місяці (вересень – грудень) у 1 класі вважаються підставовими коли йде мова про те як навчити дитину читати. Традиційно цей чотири-місячний період називають «букварним».

Чому? Бо традиційно в школах України (і до недавна не тільки) використовувалася книжка-підручник, яку називають «Буквар». З вересня по грудень першачків (дітей у 1 класі) навчали букв. Далі їх навчають як ці букви зливати в склади й згодом відчитувати слова й речення. Мета такого «букварного» навчання – навчити дитину читати.

Натомість вчителі, які навчають за принципами «Лицем до дитини» вже з 1990их років застосовують технологію «від тексту до букви» особливо в букварному періоді.

Метод інтегрованого навчання – це коли ввесь навчальний процес у класі запланований довкола однієї теми. У вересні місяці ми пропонуємо наступні тематичні тижні:

  • Перший урок та перший інтегрований тиждень
    У темі «Перший тиждень у школі» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво», «Художня праця» і «Трудове навчання».

  • Іграшки
    У темі «Іграшки» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво» і «Трудове навчання».

  • Інтегровані уроки для 1 класу «Осінні яблука»
    У темі «Осінні яблука» для 1 класу інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво» і «Трудове навчання».

  • Інтегрована тема «Кольори» для 1 класу
    Темою «Веселка» розпочинається 10 тижнів теми «Кольори», які чудово надаються для навчання грамоти у 1 класі. Далі ми продовжуємо серію тематичних кольорових тижнів. Кожний тиждень – це один колір. Учні цього тижня одягаються у цей колір, рахують предмети цього кольору, описують свій настрій побачивши цей колір, списують слова цього кольору… У кольорових темах інтегруються предмети: «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво», «Трудове навчання» та «Художня праця».

Семінар для вчителів «Інтегроване тематичне навчання»
Семінар для вчителів «Інтегроване тематичне навчання»

Тематичні тижня ідеально підходять для відзначення клендарних свят

На цих сторінках Тобі пропонується переглянути одно-тижневі теми розроблені протягом 1995 – 2015 рр. для 1 класу. Ці теми розраховані на один тиждень класної роботи. Під час кожної теми учні у 1 класі виконують вимоги Державного стандарту. Всі діяльності заплановані з метою інтегрувати різні предмети навчальної програми.

Теми пов'язані з календарними святами ідеально надаються для інтеграції. Коли учнів 1 класу відвідує св. Миколай (День св. Миколая), на ялинці висять іграшки (Новорічні свята), в школі чути запах ковбаски (Великдень), мами, бабусі, хресні, тітки першокласників усміхнені (День матері) – дітям цікавіше вчитися та розвивати необхідні компетентності.

Ми пропонуємо наступні тематичні інтегровані дні:

Творимо тематичне освітнє середовище для НУШ
Творимо тематичне освітнє середовище для НУШ

Чому доцільно залучати учнів 1 класу до шкільних тематичних інтегрованих днів?

З 2014-2015 навчального року вчителями, які працюють за принципами «Лицем до дитини» запроваджено шкільні тематичні дні. Такі дні запроваджено з метою відзначити пам'ятні дати уникаючи формальностей та урочистих лінійок.

Тематичні інтегровані дні – це коли всі учні школи, від наймолодшого першокласника до найстаршого старшокласника протягом одного дня займається одною й тою самою темою.

Актині тематичні дні у 1 класі
Актині тематичні дні у 1 класі

Коли проводиться тематичний день протягом одного дня учні на всіх предметах навчальної програми залучають дані, предметні матеріали, книжки, листки діяльностей і т.д., які мають відношення до пам'ятної дати.

Такі дні дуже успішні. Інтегруючи різні предмети або освітні галузі, учням надається можливість краще вивчити матеріал та розвинути необхідні компетентності.

автор – Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас

Останнє оновлення на Вівторок, 26 жовтня 2021, 06:21
 


Інтегровані уроки
«Перший тиждень»
«Перший тиждень»


Інтегровані уроки
«Іграшки»
«Іграшки»


Інтегровані уроки
«Осінні яблука»
«Осінні яблука»


Інтегровані уроки
«Веселка»
«Веселка»


Інтегровані уроки
«Цукерки»
«Цукерки»


Інтегровані уроки
«Різдво»
«Різдво»


Інтегровані уроки
«Вербові котики»
«Вербові котики»


Інтегровані уроки
«100 днів у школі»
«100 днів у школі»


Інтегровані уроки
«Добре серце»
«Добре серце»


Інтегровані уроки
«Книжка» 1 клас
«Книжка»