Інтегровані уроки та тематичні тижні – 3 клас НУШ

Концепція Нової Української Школи передбачає, що вчителі на всіх рівнях навчання мають застосовувати інтерактивні методи навчання.

3 клас – це вже вік коли учні вміють самостійно працювати. Тому, плануючи інтегровані уроки доцільно застосовувати інтерактивні технології, які розвивають компетентності передбачені НУШ.

З 1995 року у м. Львові творча група вчителів розробляє та застосовує інтегровані уроки в початковій школі. Тематичне навчання за принципами «Лицем до дитини» передбачає, що інтеграція всіх предметів стає одним цілим. Так наприклад, учні які вирішують приклади математики (3 клас) та розв'язують задачі з математики (3 клас) використовують предметний матеріал, який відповідає інтегрованій темі.

Ми вирішили зібрати розробки нестандартних уроків в початковій школі й поділитися ними. В матеріали включено методичні рекомендації. Початкова школа – це ідеальне місце для того, щоб розвинути інтегроване навчання.

Нестандартні уроки у 3 класі
Нестандартні уроки у 3 класі

Наступні інтегровані теми розроблені протягом 1995 – 2015 навчальних років та доступні для загального користування. Методичні рекомендації розроблені за програмами Міністерства освіти і науки України того часу. Оскільки всі розробки зосереджувалися на розвитку компетентностей (а не заучуванні фактів та даних) вони актуальні сьогодні й відповідають вимогам Стандарту НУШ.

Тематичні тижні у 3 класі

Тематичні тижні у 3 класі актуальні як для проведення уроків для тем “Я досліджую світ” 3 клас, так і для всіх предметів,.

Коли учні 3 класу занурюються в тему, вони починають отримувати задоволення від процесу навчання. Таким чином у дітей на підсвідомому рівні розвиваються відповідні компетентності визначені Державним стандартом початкової освіти.

Ми поступово виставляємо для загального користування тематичні інтегровані тижні для 3 класу.

 • Овочі, ярина, городина
  У темі «Овочі, ярина, городина» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Основи здоров’я», «Художня праця» і «Образотворче мистецтво».

 • Сонце, сонечко, соняшник
  У темі «Сонце, сонечко, соняшник» інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Я і Україна» і «Художня праця».

Тематичні інтегровані тижні у 3 класі
Тематичні інтегровані тижні у 3 класі

Святкові та пам’ятні дні у 3 класі

Святкові та пам’ятні дні у школі НУШ – це дні коли цілий навчальний день проводиться з метою відзначити чи відсвяткувати пам’ятний день. Цей день можу бути визначений міжнародним днем або днем, який відповідає пріоритетам конкретної школи.

Такі святкові дні можуть з року в рік мінятися у залежності від пріоритетів чи подій.

 • 100 днів у школі
  Хоча учні 3 класу вже набагато довше навчаються ніж 100 днів, вони все одно радо відзначають цей день. У одно-денній інтегрованій темі «100 днів у школі» для 3 класу інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Природознавство» і «Художня праця».

 • День пам’яті Чорнобиля
  В одно-денні інтегрованій теми «День пам’яті Чорнобиля» для 3 класу інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Природознавство» і «Художня праця».

 • День пам’яті жертв Голодомору
  В День пам’яті жертв Голодомору учні згадують і пам’ятають трагічні події 32-33их років. В одно-денні інтегрованій теми «День пам’яті жертв Голодомору» для 3 класу інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Я і Україна» і «Художня праця».

Пам'ятні дні у 3 класі НУШ
Пам'ятні дні у 3 класі НУШ

Свята у 3 класі

Календарні свята ідеально надаються для тижневого інтегрованого навчання. Учителів, які навчають з0а принципами “Лицем до дитини” активно створюють освітні матеріали, які інтегрують різні компетентності використовуючи зацікавлення дітей темами пов’язаними зі святами.

 • Різдвяні та Новорічні святі
  Ділимося освітніми матеріалами , які розроблені ще за “старим” календарем коли Різдво в Україні святкувалося 7 січня. Тим не менш, багато матеріалів актуальні. В інтегрованій теми «Різдвяні та Новорічні свята» інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Я і Україна», «Художня праця» і «Основи здоров’я».

 • Школа за часів Тараса Шевченка
  Представляючи інформацію про те, як малий Тарас Шевченко навчався, ми надаємо учням можливість порівняти себе з великим українцем. В темі «Школа за часів Тараса Шевченка» інтегруються предмети «Українська мова», «Читання» і «Я і Україна».

 • Вербовий букет
  Інтегрована тижнева тема «Вербовий букет» для 3 класу розрахований на час святкування Вербної Неділі. У темі інтегруються предмети «Українська мова», «Читання» та «Розвиток мовлення».

Автор: Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 3 клас

Дата створення: 4 листопада, 2023 р.

Останнє оновлення на Неділя, 05 листопада 2023, 13:54
 


Інтегровані уроки
«Овочі-Ярина-Городина»
«Овочі-Ярина-Городина»


Інтегровані уроки
«Сонце-Сонечко-Соняшник»
«Сонце-Сонечко-Соняшник»


Інтегровані уроки
«100 днів у школі»
«100 днів у школі»


Інтегровані уроки
«День пам’яті жертв Голодомору»
«День пам’яті жертв Голодомору»


Інтегровані уроки
«День пам’яті Чорнобиля»
«День пам’яті Чорнобиля»


Інтегровані уроки
«Різдвяні та Новорічні свята»
«Різдвяні та Новорічні свята»


Інтегровані уроки
«Школа за часів Тараса Шевченка»
«Школа за часів Тараса Шевченка»


Інтегровані уроки
«Вербовий букет»
«Вербовий букет»