Новини в освіті – 2014

Середа, 31 грудня 2014, 13:15

Новини в освіті – 2014 року

Уроки, заняття та навчання – це те чим ми займаємося.

Інтерактивні технології – не новизна коли йде мова про виховання дітей.

До часу коли започаткована Нова українська школа, вчителі та вихователі вже розробляли інтерактивні методи навчання.

У 2014 р. новини в освіті вчителів та вихователів «Лицем до дитини» включали теми: «Вибори», «Вибори Президента», «Небесна сотня», «Математика»...

Новини в освіті 2014 рік
Новини в освіті 2014 рік

У 2014 році ми поділилися наступними новинами в освіті:

 

Понеділок, 22 грудня 2014, 13:12

Цікаві інтерактивні уроки цікаві

У більшій частині педагогічної літератури, яка використовується в Україні, ми все ще зустрічаємо парадигму, що в ході уроку знання передається від вчителя до учня часто через посередництво підручника. Застосування принципів «Лицем до дитини» вимагає зрушення парадигми від лінійного навчання (модель передачі знань) до інтерактивного навчання (модель реструктуризації знань).

Відповіді на наступні запитання Ти знайдеш тут.

Чого вчаться учні у ході інтерактивного уроку? Скільки часу необхідно для здійснення інтерактивного навчання під час уроку? Як активніше залучити дітей до критичного аналізу під час інтерактивних уроків? На інтерактивному уроці – чи всі учні активні? Які ризики можуть бути під час проведення інтерактивного уроку? Яка максимальна кількість учасників вправ на інтерактивному уроці? Які вимоги до приміщення під час організації інтерактивного уроку?

Автори: Оксана Ганик, Оксана А. Винницька

Лінійне навчання інтерактивне навчання
Лінійне навчання інтерактивне навчання

 

Середа, 10 грудня 2014, 17:12

Школа першого класу

Методисти ІМЦО Ольга Зелінська, Оксана Ганик, Лідія Хоршунова, Олена Гальвіцька та Анжела Антонова розпочали цикл семінарів для вчителів 1 класів. Основною родзинкою зустрічі стали інтерактивні методи навчання. Вони були представлені як теоретично, так і проведені разом із присутніми учителями міста, яких цього дня зібралося у холодній аудиторії близько п’ятдесяти.

Але, незважаючи на холод, львівські педагоги активно пропрацювали дві з половиною години (!) у теплій, доброзичливій атмосфері і переконалися, що інтерактивно можна і треба працювати вже із першачками. А живим доказом тому послужила маленька дівчинка Діанка, донечка однієї з вчительок, яка нудилася під час «дорослих» розмов, але почувалася дуже весело та невимушено, бавлячись разом із дорослими у «Чотири кути». Сподіваємося, що наші зустрічі триватимуть і надалі.

Школа першого класу
Школа першого класу

 

Четвер, 04 грудня 2014, 18:10

Посол Канади в Україні зустрівся з учителями

У м.Львові в Консульстві Канади відбулась зустріч педагогічних працівників з Послом Канади в Україні. В рамках зустрічі методисти (Ліда Хоршунова та Оксана Ганик), вчителі та керівники навчальних закладів Львова (Марія Шуневич та Оксана Махрович) обговорили творчі плани щодо запровадження в закладах освіти новітніх педагогічних технологій, зокрема принципів особистісно-орієнтованого навчання та розвитку «Лицем до дитини». Посол з увагою розглядав навчальні матеріали, котрі самостійно виготовляють учителі для активного навчання учнів шкіл «Джерельце», «Дивосвіт» та інших. Співпраця між освітянами України та Канади триває з 1991 року.

Посол Канади зустрівся з учителями
Посол Канади зустрівся з учителями

 

Середа, 14 травня 2014, 12:10

Вибори в Україні

Демократія починається з кожного з нас – вчителів, вихователів, батьків та підростаючого покоління нашої держави.

Дитячі садки та школи мають важливу функцію в просуванні принципів суспільства, яке відображає демократичну ідеологію. Принцип вільного вибору в будь-якій країні, в тому числі і в Україні, та в будь-якому віці, в тому числі й наймолодшому, стосується кожного.

Навчаючи про вибори в Україні, наша мета – залучити і мотивувати дітей дитячого садка та учнів початкової та середньої школи через практичні заняття та уроки, щоб допомогти їм стати поінформованими виборцями до того часу, коли вони матимуть право голосу у загальнодержавних та місцевих виборах в Україні.

Ми, вчителі, повинні діяти так, як хочемо бачити демократію в майбутньому. У школі учням необхідно мати різноманітні можливості обговорювати та моделювати суспільство майбутнього використовуючи різноманітні технології навчання.

Вибори в Україні очима дітей
Вибори в Україні очима дітей

 

Середа, 23 квітня 2014, 20:10

Виховання дітей дошкільного віку

Дитина кривдить дитину – штовхає, б'є, кусає. Така поведінка це ніщо іншого, як агресія. Досвід показує, що коли діти дошкільного віку проявляють агресію, а дорослі не втручаються, така поведінка не тільки не зникає, а ще й посилюється й переростає в старшому віці в залякування та знущання.

Після мирної Революції гідності («Євромайдан»-у) нам слід замислитися над усіма проявами агресії та знущань в нашому суспільстві. Сьогодні всім нам необхідно знайти мирні та виважені шляхи вирішення конфліктів та непорозумінь для виховання дітей.

Якщо дорослі не реагують на дії дітей і дозволяють дітям продовжувати аґресивну поведінку, прояви агресії можуть призвести до серйозних наслідків. Коли цькування та фізичні розправи стають системними, інтенсивними та цілеспрямованими, вони переростають у знущання.

Читай далі, щоб зрозуміти, які мають бути дії вихователя коли дітей дошкільного віку проявляють агесію.

Діти дошкільного віку кривдять один одного
Діти дошкільного віку кривдять один одного

 

Середа, 26 березня 2014, 20:10

Інтерактивні види діяльності на занятті з математики

Заняття з математики на тему «Казкові динозаврики, змії та дракони» у старшій групі дитячого садка – це поєднання фронтального вкладу вихователя, групової форми діяльності та діяльності в індивідуальних куткахзацікавлення. Застосовуючи матеріали, вихователь має можливість творчо підійти до розвитку елементарних математичних уявлень. В результаті використання матеріалів малюки визначатимуть кількісний склад числа в межах 10. Матеріали доступні для завантаження.

Заняття з математики для дошкільників
Заняття з математики для дошкільників

 

Четвер, 27 лютого 2014, 20:10

Як розмовляти з дітьми та учнями про «Небесну сотню»?

Цими днями ми чуємо: «Я хочу обговорити з моїми дітьми чи учнями «Небесну сотню» та що сталося в ці дні, але не знаю, з чого почати.​​» Використай наступні поради: слухай що говорять діти та учні; не уникай важких тем бо розмови здатні заспокоїти дітей і учнів; розпочинай розмову відкритими питаннями; відповідай на питання чесно, відкрито та фактами; разом з дітьми та учнями бери участь у відборі інформації; пам'ятай, що емоції бувають різними.

Вічна пам'ять героям «Небесної Сотні»
Вічна пам'ять героям «Небесної Сотні»

 

Понеділок, 13 січня 2014, 09:00

Оксана Ганик започаткувала блог для вчителів

Оксана Ганик, вчитель школи «Дивосвіт» у м.Львові, разом з Лідою Хоршуновою курують творчу групу вчителів при Навчально-методичному центрі освіти (НМЦО) м.Львова. Нещодавно О.Ганик започаткували свій особистий блог «Творча група 'Лицем до дитини' для вчителів початкових класів» (відкриється нове вікно) де планує розміщувати цікаві матеріали. Оксана Ганик автор сторінки про інтерактивне навчання. Успіхів!

Оксана Ганик
Оксана Ганик

Лицем до дитини > Новини в освіті > 2014

Лицем до дитини > Наше минуле > 2014