Новини в освіті – 2015

Четвер, 31 грудня 2015, 13:15

Новини в освіті – 2015 року

У 2015 році ми продовжили виставляти для загального користування навчальні матеріали онлайн.

Основою принципів “Лицем до дитини” є інтерактивне навчання й інтерактивні уроки та заняття для дошкільнят. Натомість, початкова школа для багатьох – це читанка та математика. Щоб представити альтернативу, створено розвиваючі заняття для дітей та дидактичні ігри з математики. Розроблено інтегрований тиждень до теми “Лелеки” для НУШ в початковій школі.

Навчання випереджувало принципи, які пізніше нова школа – 1 клас взяла за основу

Новини в освіті 2015 рік
Новини в освіті 2015 рік

У 2015 році ми поділилися наступними новинами в освіті:

 

Понеділок, 27 липня 2015, 11:45

Інтерактивні методи навчання на уроках української мови

  1. …професійна необхідність кожного вчителя;
  2. …сприяють розвитку особистості, яка готова співжити та співпрацювати з іншими;
  3. …інноваційне навчання, яке відбувається поетапно. На кожному етапі міняється роль вчителя і роль учня;
  4. …це коли учень відіграє активну роль у навчальному процесі, а вчитель служить радником і співучасником;
  5. …уможливлюють використання різноманітних здібностей, як сильних так і слабки;
  6. …забезпечують «гармонійний розвиток усіх видів мовленнєвої діяльності».

Автор: Оксана А. Винницька
Продовжити про інтерактивні методи навчання на уроках української мови

Інтерактивні методи навчання – це співпраця
Інтерактивні методи навчання – це співпраця

 

Неділя, 05 липня 2015, 11:45

Цікаві та успішні заняття з математики для дошкільників

Нажаль, математика залякала не одного вихователя. Досвід показує, що «не люблять математику» велика кількість вихователів дошкільних закладів. Для того, щоб успішно проводити заняття з математики, вихователі повинні оволодіти 5ма критичними галузями знань.

Математика наявна в щоденному житті сучасної людини й тому її треба інтегрувати в повсякденну діяльність дошкільнят. Математичні уявлення (приблизний розрахунок, відчуття кількості. відчуття простору, збір та аналіз інформації…) набувають реального втілення, коли діти дошкільного віку спілкуються, міркують, граються і діють.

Дошкільнята не розвивають математичну компетенцію з передбаченою послідовністю, як це часто пропонується робити в планах та конспектах для занять з математики, а навпаки. Вихователям дошкільних закладів необхідно використовувати неформальну систему тестування та спостереження за математичними вміннями для визначення базового рівня математичної грамотності кожної дитини зокрема. Автор: Оксана А. Винницька

Продовжити про заняття з математики…

Заняття з математики для дошкільників
Заняття з математики для дошкільників

 

Четвер, 21 травня 2015, 13:45

Інтерактивне спілкування на уроках в початкових класах

Інтерактивне спілкування – це обмін думками, ідеями та поглядами. У сучасному інформаційному світі існує необхідність обопільного обміну інформацією.

Розвиток мови триває протягом цілого життя. Під час кожного уроку української мови, як і під час всіх уроків, учителям необхідно заохочувати інтерактивне спілкування.

У Державному стандарті початкової загальної освіти стверджується, що учень має набути вміння «…застосувати у конкретному спілкуванні знання мови, способи взаємодії з навколишніми і віддаленими людьми та подіями...»

Оцінювати роботу вчителя необхідно для покращення методів навчання, а оцінювати роботу учня необхідно для визначення стадій розвитку та оцінки потреб учня.

Автор: Оксана А. Винницька

І учитель, і учень = суб'єкти навчального процесу
І учитель, і учень = суб'єкти навчального процесу

 

Понеділок, 06 квітня 2015, 16:25

Фото «Небесної сотні» – Навчальні матеріали

Використання фото «Небесної сотні» для осмислення подій Майдану виробляє в учнів критичне мислення та сприяє розвитку дієвого громадянського суспільства. Таким чином ми замінюємо традиційні сценарії. Натомість при взаємодії з людьми, предметами та інформацією, ми реструктуризовуємо знання, тим самим міняємо себе й наших дітей та учнів.

Фотографії – це джерело інформації. Запропоновані навчально-виховні матеріали рекомендують використати фотографії подій на Майдані з грудня 2013р. по лютий 2014р. для вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Укроки розпочинаються фронтальною роботою коли учні розповідають що вони вже знають. За допомогою запитань та схем учні проводять аналіз фото «Небесної сотні». Після фронтальної роботи слідує групова робота. Останній розділ у нашій роботі з дітьми та учнями при використанні фото «Небесної сотні» – це індивідуальна робота учнів під час якої вони збагачують свій досвід.

Всі матеріали виготовлені на основі Державного стандарту освіти України.

Аналіз фото Небесної Сотні
Аналіз фото Небесної Сотні

 

Вівторок, 24 березня 2015, 16:32

Тематичний тиждень "Лелеки" у 1-му класі

Тиждень "Лелеки" був дуже цікавим та змістовним для дітей. Справжнім завершенням стала робоча книжечка про лелек, яку діти назвали "Міні-енциклопедією про лелек". З зацікавленням першачки слухали "Історію одного лелеки" - спражню пригоду, яка сталася з лелекою у Тернополі (надрукована у газеті "Колосочок").

Ось таких лелек ми робили із білого аркуша паперу та розмальовували (на фотографії). І нарешті, наша чергова книжечка-саморобка "Казки про лелек" показує, наскільки ця тема цікава і потрібна дітям.

Автор: Олена Галвіцька

Тематичний тиждень "Лелеки" - 1 клас
Тематичний тиждень "Лелеки" - 1 клас

 

Четвер, 19 березня 2015, 18:05

У школах Львова у 1-му класі проходять інтегровані уроки

Цей тиждень був надзвичайно цікавим і насиченим. Ми навчалися за інтегрованою темою – «Чарівне підводне царство».

Діти працювали із захопленням, тому що більшість інформації для них була новою та інтригуючою. Серед усього зробленого хочу виділити три цікавих моменти:

  • Діти щодня приносили до класу книжки та енциклопедії, пов'язані з темою. Вони презентували їх на уроці, а також розглядали та читали гуртом на перервах;
  • На уроці трудового навчання я запропонувала зробити дітям свій власний акваріум з картону та кольорового паперу;
  • Діти створили міні-проект "Несправжні родичі", використовуючи матеріали казки з чудової газетки "Колосочок" – величезне дякую Дарії Дмитрівні Біді! До речі, газету "Колосочок" рекомендую використовувати на уроках усім – матеріалів надзвичайно багато, і всі вони дуже цікаві!

Автор: Олена Гальвіцька

Інтегровані уроки
Інтегровані уроки

 

Понеділок, 16 березня 2015, 20:00

Ми відкидаємо читанку – Наше минуле і сучасне

Стаття з минулого «Лицем до дитини» (але актуальна сьогодні) надрукована в освітянській ґазеті «Основа» у Львові в травні 1994 р.

…У нас нема сидіння в рядах, піднімання рук, опитування чи виклик до дошки, діти працюють групами, спілкуються одне з одним. Ми відкидаємо Читанку, а натомість звертаємося до дитячої літератури. І кожна дитина читає ту казку чи твір того письменника, який вона хоче. І вже на основі того складаються різні завдання. І, до речі, вчителеві підтверджують: у такий спосіб діти значно більше читають, у них швидше пробуджується цікавість і навіть любов до книг.

Читайте подробиці

Перший випуск курсів за принципами «*Лицем до дитини*»
Перший випуск курсів за принципами «Лицем до дитини»

 

Понеділок, 02 березня 2015, 11:12

Групова робота учнів – Новини в освіті

Групова робота (або, робота в малих групах) належить до однієї з форм діяльності інтерактивних технологій навчання. Є чіткі характеристики організації групової роботи.

Групова форма організації роботи корисна для формування навичок дискутувати бо виробляє мову взаємодії. Цей метод дає можливість одночасно висловитись багатьом дітям і є кроком до індивідуального навчання. Проте, під час групової роботи діти не повинні сидіти разом, говорити, але виконувати роботу індивідуально.

Заняття в малих групах на уроках дає змогу учням набути навичок, необхідних для спілкування та співпраці. Це є однією з вимог Державного стандарту України.

Ще одною важливою перевагою групової роботи є неофіційний клімат, де кожний не такий помітний для усіх, не такий вразливий на критику чи незгоду думок. Дискусії малими групами стимулюють роботу в команді, розвивають почуття терпимості та поваги до думки інших.
Автори: Ліда Хоршунова, Оксана Ганик Коментар: Оксана А. Винницька

Групова робота
Групова робота

Лицем до дитини > Новини в освіті > 2015

Лицем до дитини > Наше минуле > 2015