Новини в освіті – 2016
Субота, 31 грудня 2016, 14:10
Новини в освіті – 2016 року
Новини освіти у 2016 році відображали розвиток НУШ. Учителі, які проводять навчання за принципами “Лицем до дитини” зосередили свою увагу над тим, щоб інтегроване навчання в початковій школі поширилося.
Ми розробили тематичні матеріали до Дня Захисника Україні. Разом з дітьми ми вчимося писати лист Захисникам України, щоб передати їм, що ми цінуємо все те, що вони роблять.
Навчання читання через вірші для дітей ввійшли в основу матеріалів вшанування пам’яті жертв Голодомору. Незабудка, яка нагадує не забути, стала доступним символом.
А ще заступники директорів виготовили дидактичний матеріал на педраду про олівці й їхнє використання на уроці.
Новини в освіті 2016 рік
У 2016 році ми поділилися наступними новинами в освіті:
Неділя, 27 листопада 2016, 15:15
Як дітям розповідати про Голодомор?
“Чому важливо, щоб діти знали про штучний голод 1932-33 років? Як розповідати дітям про Голодомор, щоб не травмувати дитячу психіку? Як подавати учням початкових класів тему Голодомору у школі? Який досвід канадський освітян використовують у Львові?
Стаття підготовлена для Радіо Свобода кореспонденткою Галиною Терещук.
В статті (відкриється нове вікно) розповідається про використання незабудок-пам’яті в школі та про ранкову зустріч для вшановування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років.
Як розповідати дітям про Голодомор?
Середа, 23 листопада 2016, 14:10
Вірші про Голодомор 32-33 років в Україні
Вихователям та вчителям початкових класів до віршів про Голодомор, як матеріалу на уроки чи для сценаріїв в День пам'яті жертв Голодомору, необхідно ставитися з дуже великим упередженням.
Багато вчителів і заступників директорів шукають вірші для того, щоб укласти сценарій до Дня пам'яті жертв Голодомору. Діти та учні виголошують ці вірші під час урочистої лінійки. Якщо мета, яку ми, як вчителі собі ставимо – підготувати сценарій та провести урочистий захід до Дня пам'яті жертв Голодомору, то нам необхідно переглянути наші пріоритети та переосмислити – як і для чого ми взагалі працюємо з дітьми?
Більшість віршів, написаних на тему Голодомору 32-33 років, не є придатним матеріалом для читання, а тим більше для заучування напам'ять молодшими школярама. Більш того, у виборі того, що ми подаємо й чим ми займаємося з дітьми, ми не маємо права посилювати травму.
Ми пропонуємо вірш про Голодомор (один на кожен клас початкової школи), як денний вірш під час проведення тематичного дня – День пам'яті жертв. Можна денні вірші завантажити.
Продовжити про вірші про Голодомор…
Вірші про Голодомор 1932-33 років
Неділя, 20 листопада 2016, 14:45
Квітка незабудька – не забудь про Голодомор 32-33 років в Україні
Під час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років змайструй з дітьми паперові незабудьки. Незабудька – це маленька дрібненька тендітна квітка з синьо-голубими пелюстками та жовтою серединкою.
Сьогодні квітка незабудька використовується, як символ пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні з дітьми садочкового віку, початкових та середніх класів. Вона нагадує нам і нашим дітям, що ми не маємо права забути мільйонів жертв Голодомору.
Знак квітки незабудьки, як символа пам'яті жертв Голодомору, розроблений у 1986 році в Канаді. Згодом на початку 1990их років в незалежній Україні квітку незабудьку почали використовувати в роботі з дітьми початкових класів для вшанування пам'яті жертв Голодомору.
Продовжити про квітку незабудьку-пам'яті жертв Голодомору…
Квітка незабудька. Не забудь про Голодомор!
Понеділок, 17 жовтня 2016, 14:45
Твори, задачі, малюнки простим олівцем
У 2016 – 2017 навчальному році в Україні введено писання простим олівцем у 1-ому класі з рекомендацією поступового переходу на ручку. На рівні Міністерства освіти і науки України учителям вперше офіційно надано можливість застосовувати, спостерігати та обговорювати таке нововведення у навчальний процес.
Хоча насправді корисним є мудро й аргументовано підібрати інструменти для писання не справа в олівці, пері чи ручці. І не від цього чи іншого шкільного приладдя залежатиме – чи наші учні любитимуть писати, малювати чи виконувати математичні задачі.
Досвід показує, що олівці необхідно використовувати тоді, коли є велика правдоподібність, що доведеться стерти або виправити написане. І ніхто не заперечує, що малюнки можна виконувати олівцем. А для математики дійсно потрібен олівець – і то не лише в першому класі, а можливо навіть у старших класах.
Помилки зроблені олівцем можна стерти. Але проблема полягає в тому, що коли діти стирають помилки, вони позбавлені можливостей вчитися на помилках – а це основа для всієї творчості.
Продовжити про твори, задачі, малюнки простим олівцем…
Пишемо, малюємо, творимо… олівцем
П'ятниця, 07 жовтня 2016, 14:15
Лист захиснику України
Наші військовослужбовці, які дислоковані далеко від своїх домівок, повинні бути перконані, що громадяни України цінують їхню службу. Написання листа чи привітання з Днем захисника України – це нагода передати військовій спільноті вістку, що ми цінуємо все те що вони роблять щоб зберегти безпеку в нашій державі.
Захисники України – це один з символів незалежності України. Мета написання листа захиснику України це висловити вдячність та поваг військовослужбовцям, які захищають кордони України й уможливлюють всім нам життя в спокої і мирі.
Написання листа може відбуватися на уроці Української мови або на уроці Суспільствознавства. Можна також використати технологію інтегрованого навчання використовуючи 2 уроки й інтегруючи Українську мову й Суспільствознавство звертаючи увагу на те, що мета листа є підняти військовослужбовцям настрій та висловити пошану за їх суспільно-значущі дії (див: Державний стандарт).
Продовжити про лист захиснику України…
Пишемо лист Захиснику України
Лицем до дитини > Новини в освіті > 2016
Лицем до дитини > Наше минуле > 2016