☰ Меню

Новини в освіті – 2017

Неділя, 31 грудня 2017, 17:40

Новини в освіті – 2017 року

У 2017 році новини освіти України були заповнені даними про впровадження НУШ і про те, як початкові школи Львова взяли участь у пілоті.

Ми розробили дидактичні матеріали НУШ для підтримки учителів початкової школи. Екскурсія бо подорож за межі класу є важливим елементом освітнього процесу, а також інтерактивне навчання. Оновлено навчально-виховні матеріали до теми Голодомор 1932-1933 років.

У цьому році ми розпочали проєкт «Школа повного дня» – ШПД за принципами «Лицем до дитини». Для цього м. Львів затвердило Положення про Школу повного дня (відкриється нове вікно).

Продовжується співпраця з Світовим Конґресом Українців – СКУ.

“Новини в освіті – 2017
Новини в освіті – 2017

У 2017 році ми поділилися наступними новинами в освіті:

 

Неділя, 24 грудня 2017, 18:52

Як вчителька початкових класів випередила новий стандарт на вісім років

«24-та школа ніяк не відрізняється зі стіни львівських камениць…. Незнайомці з легкістю можуть її не помітити… нічого не вказує на те, що тут вчителює Олена Леонідівна, яка вже вісім років працює, так, як тільки з наступного року почнуть 22 тисячі вчителів початкових класів: навчає в групах, інтегрує предмети, використовує проектне навчання і сама обирає методики, за якими діти вчаться писати і читати…

Своє перше слово учні пані Хелени пишуть у прешому класі в преший тиждень навчання. Без довгого заучування букв і безперестанного сладання їх у склади….

На систему навчання від тексту до букви (тобто не за букварем, а методом цілих слів) пані Хелену вісім років тому намовила Людмила Земба, яка була інспектором школи в РАЙВО…. Матеріали готувала і вдень, і вночі, бо підручниками в першому класі не користувалася. Треба було розробити книжечки, картки з завданнями, інтерактивні вправи. Ходила по школах, які вже мали такий досвід, радилась, запозичала…

Продовжити про вчительку, яка випередила Нову українську школу (НУШ) Олену Гальвіцьку…. (відкриється нове вікно)

Олена Леонідівна Гальвіцька
Олена Леонідівна Гальвіцька

 

П'ятниця, 22 грудня 2017, 17:10

Успішний педагог – 2017

Нагороджено грамотами “Успішний педагог” (відкриється нове вікно) освітян, які активно докладають зусилля для розвитку навчально-виховних матеріалів за принципами «Лицем до дитини»: Зеня Гірка, Ірина Андриц, Ліда Хоршунова, Ольга Зелінська, Марія Логуш, Марія Стецик.

Успішний педагог – 2017
Успішний педагог – 2017

 

Вівторок, 12 грудня 2017, 11:52

Інтерактивне навчання – 2 клас – «Знайди когось»

Під час інтерактивного навчання, де використовується вправа «Знайди когось», кожна дитина отримує картку діяльності – аркуш паперу з таблицею, яку необхідно заповнити. Вільно рухаючись по класу, учень спілкується з однокласниками й знаходить тих, кого може вписати в таблицю. Учень записує ім'я однокласника у відповідне віконечко.

Ліда Хоршунова, вчитель початкових класів і методист НМЦО м. Львова запропонувала вправу «Знайди когось» у 2 класі під час тижневої інтегрованої теми «Я і моя родина». Вправа, коли проведена разом з іншими завданнями, вправами та діяльностями, дає учням можливість «ідентифікувати себе зі спільнотами» [ГІО 7.1].

Галина Андрейко, учитель початкових класів застосувала у своєму другому класі інтерактивне навчання у формі вправи «Знайди когось» під час проведення тижневої інтегрованої теми «Хобі та професії».

Кожного року у місяці березні в Україні вшановується поета та художника Тараса Шевченка (1814-1861). Ірина Мізерак, учитель початкових класів описує, як вона використала інтерактивну вправу «Знайди когось» коли проводила навчання у 2 класі в березні з нагоди вшанування українського Кобзаря – Тараса Шевченка. Оксана Ганик, вчитель початкових класів та методист НМЦО м. Львова використала декілька сучасних технологій навчання для проведення інтегрованої тижневої теми «Праця та зацікавлення в сім'ї Тараса Шевченка», яка розроблена з врахуванням особливостей дітей віку другого класу та інтегрує всі освітні галузі Державного стандарту України.

Продовжити про інтерактивне навчання у 2 класі….

Інтерактивна вправа «Знайди когось» у 2 класі
Інтерактивна вправа «Знайди когось» у 2 класі

 

Четвер, 30 листопада 2017, 17:52

Зустріч зі студентами на університеті

В рамках підготовки до пілоту Нової української школи (НУШ) Ольга Зелінська та Оксана Ганик провели зустріч зі студентами (відкриється нове вікно) на Факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету ім. Івана Франка (ФПО-ЛНУ) де вони представили робочий варіант компетентностей Державного стандарту початкової освіти та інтерактивні методи навчання. Студенти мали можливість ближче познайомитися з інтерактивною вправою «Знайди когось».

Зустріч зі студентами на університеті
Зустріч зі студентами на університеті

 

Четвер, 16 листопада 2017, 16:28

Голодомор – матеріали для учнів початкових класів

Оновлено сторінку з навчально-виховними матеріалами про Голодомор 1932-33 років. Особливу увагу приділено як і про що говорити дітям про Голодомор. Розміщено матеріали про використання квітки незабудки, як символ пам’яті жертв Голодомору та свічка пам’яті, яку запалюється у вікнах у третю суботу листопада. Запропоновано провести тематичний день застосовуючи вірші та музику.

Голодомор – матеріали для учнів початкових класів
Голодомор – матеріали для учнів початкових класів

 

Субота, 21 жовтня 2017, 13:50

Інтерактивне навчання – 1 клас – «Знайди когось»

Інтерактивна вправа «Знайди когось» надає можливість учням поспілкуватися між собою й краще пізнати один одного на тему, в якій інтегровано освітні галузі.

Світлана Кіндрат, учитель початкових класів описує інтерактивну вправу «Знайди когось» так: «Перед початком діяльності я поділила клас на дві групи: Жовті овочі” та “Жовті фрукти. Кожна дитина отримала аркуш паперу з таблицею із запитаннями. Діти заповнювали таблицю, спілкуючись між собою.

Для проведення тижневої теми «Добре серце» Світлана Кіндрат запропонувала дітям карточки із завданнями шукати тих, хто робить добрі справи.

Тематичний день «Пам'ять жертв Голодомору», Світлана Кіндрат розпочала з інтерактивної вправи «Знайди когось». Описуючи свій досвід, учителька згадує, що в ході роботи учні знайшли декількох дітей, які бачили, як хтось кидав хлібом.

Галина Цебенко, учителька початкових класів, запропонувала своїм дітям у першому класі індивідуальні картки до інтерактивної вправи «Знайди когось» із трьома запитаннями з інтегрованої теми «Червоний колір».

Вчитель початкових класів і методист Навчально-методичного центру освіти м.Львова, Оксана Ганик, застосувала інтерактивне навчання для інтегрованої теми «Зимові розваги».

Відчитування тексту, знаходження співрозмовника, ставлення запитання, записування відповіді – це частина процесу розвитку життєвих компетентностей, які прописані у вимогах Державного стандарту початкової загальної середньої школи.

Продовжити про інтерактивне навчання у 1 класі….

Інтерактивна вправа «Знайди когось» у 1 класі
Інтерактивна вправа «Знайди когось» у 1 класі

 

Середа, 18 жовтня 2017, 17:55

Схід і Захід – Разом

Вчителі початкових класів м. Львова та м. Слов'янськ провели телеміст і віртуально з'єдналися руками, привітали один одного та побажали плідної роботи.

У Слов'янську – за допомогою вчителів СЗШ І-ІІ ст. «Джерельце», м. Львів (Ліда Хоршунова, Ірина Дмітрова, Наталя Гвоздик, Галина Андрейко) – застосовувалися навчальні матеріали мовно-літературної освітньої галузі за принципами «від тексту до букви».

А у Львові – за посередництвом Марії Логуш та Олени Гальвіцької – створювалися нові навчальні матеріали математичної освітньої галузі «від предметного до абстрактного».

Вчителі м. Львова та м. Слов'янськ провели телеміст
Вчителі м. Львова та м. Слов'янськ провели телеміст

 

Субота, 14 жовтня 2017, 17:50

У Львові будуть державні школи повного дня

Сьогодні, 13 жовтня 2017 під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, ухвалено рішення про створення школи повного дня.

Участь у пілотному проекті "Школа повного дня" братиме чотири навчальних заклади м.Львова, СЗШ№77, СЗШ№98, "Школа радості" та школа "Джерельце". Всі пілотні школи навчаються за принципами “Лицем до дитини”. Школа працюватиме з 08:30 (09:00) год. до 15:30 (16:00) год.

«Навчально-виховний процес триватиме упродовж восьми годин. В першій половині дня буде навчальна діяльність, фронтальна, групова, інтерактивна. Друга половина дня обов’язково включатиме розвиткову та пізнавальну діяльність. Щодня діти матимуть змогу брати участь у різноманітних екскурсіях та відвідувати гуртки. Після 16.00 вони або йдуть додому, або ж залишаються на групі продовженого дня та відвідуватимуть гуртки, які будуть працювати у школі», – сказала Зоряна Довганик, начальник Управління освіти м. Львова.

Школа повного дня у Львові
Школа повного дня у Львові

 

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 17:40

“Школа Радості” у м. Львові відзначила 20 річчя

Школа працює за програмою Міністерства освіти і науки України на засадах особистісно-орієнтованого навчання. Колектив школи співпрацює з громадською організацією “Школа без сліз”, навчає за принципами “Лицем до дитини”, бере участь у міжнародних проектах. Назва школи є складовою її філософії.

Першим директором ЛЗСШ І-ІІ ст. “Школи Радості” була Любов Чуба (1955-2005), яка у своїх спогадах написала: “Реальні зміни в освітньому середовищі міста спонукали до того, щоб не давати школі номер, а придумати їй назву – “Школа Радості”. Сьогодні назва школи стала однією з ключових складових її іміджу. Замість порядкового номеру, школа має власне ім’я, свою філософію у підході до процесу навчання, свою концепцію розвитку... Все почалося у 1991р. з приїздом учительки з Канади, українки за походженням – Оксана Винницької”.

Продовжити тему: Пресове повідомлення Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради Світового Конґресу Українців – СКВОР-СКУ (відкриється нове вікно).

Продовжити тему: Пресове повідомлення Львівської міської ради (відкриється нове вікно).

“Школа Радості” – 20-річчя
“Школа Радості” – 20-річчя

 

Понеділок, 02 жовтня 2017, 16:10

Принципи «Лицем до дитини» поширюються

На Кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти, Факультету історії, педагогіки та психології, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проведено науково-методичний семінар (відкриється нове вікно) «Авторська програма О. Винницької «Лицем до дитини»».

Участь у семінарі взяли викладачі, студенти та працівники дошкільних закладів. Семінар зорганізувала доцент Надія Дудник, яка опублікувала статтю (відкриється нове вікно), ознайомила присутніх з основними положеннями та принципами «Лицем до дитини».

-insert image 11-

Авторська програма О. Винницької «Лицем до дитини»
Авторська програма О. Винницької «Лицем до дитини»

   

П'ятниця, 22 вересня 2017, 17:37

Садок св. Миколая – втілення принципів «Лицем до дитини»

“Львівський дитсадок №135 руйнує… стереотипи: тут уже кільканадцять років навчають по-новому, застосовуючи концепцію «Лицем до дитини» та елементи педагогіки Монтессорі…. особливість методики, за якою виховують дітей у садку: один тиждень – одна тема… діти не вчать літери й не знають, яка перша літера у слові… вони спершу вчать слово, співвідносять його з поняттям, з’ясовують значення, а потім розбирають на менші частини…

“Виховувати відповідальність і самостійність – одне з ключових завдань, які поставили перед собою вихователі в садку Святого Миколая…

автор: Альона Вишницька

Продовжити про Садок св. Миколая (відкриється нове вікно).

Садок Святого Миколая
Садок Святого Миколая

   

Вівторок, 19 вересня 2017, 17:40

Екскурсія по Львову на ринки та базари

Сьогодні ми пропонуємо Тобі ознайомитися з проведенням екскурсії на львівський базар. Цей базар знаходиться недалеко нашої школи.

Ми любимо проводити тематичні екскурсії. Вони так чудово дають можливість дітям взаємодіяти та творити, виконуючи різні соціальні ролі. Коли діяльність проводиться поза межами класу, діти краще запам’ятовують те, чого ми прагнемо їх навчити.

Я добре розуміла, що діяти на обмеженій території базару, де одночасно спостерігається велике скупчення людей та відбуваються процеси купівлі-продажу, цілим класом є неможливо. Тому я поділила клас на п’ять груп по 5-6 учнів. Кожна група обрала собі «виконавчого директора», який отримав контрольний аркуш для записів.

Перед екскурсією у класі була проведена підготовча робота. Всі завдання, які виконували діти під час екскурсії на базар, були інтегровані на виконання вимог Державного стандарту. Після того, як завдання було виконано, учні мали змогу самостійно вибрати та купити для себе фрукти, солодощі та йогурти.

Повернувшись до класу, ми підсумували результати екскурсії, зазначивши зокрема, що нам вдалося, а що було складним та проблематичним.

Продовжити про екскурсію на ринки та базари….

Екскурсія на базар
Екскурсія на базар

   

Вівторок, 05 вересня 2017, 17:40

Розпочинаємо пілот Нової української школи

Учителі та директори м. Львова активно запроваджують зміни у початкових класах згідно концепції Нової української школи.

Дехто з учителів, які працюють за принципами «Лицем до дитини» беруть участь у все-українському пілоті, я дехто просто продовжує роботу розпочату багато років тому.

Початкова школа «Світанок» та директорка школи, Ліда Андрушко, вже багато років посилено запроваджують ранкові зустрічі, інтегровані уроки та інтерактивні методи навчання.

Продовжити про новвоведення у львівський школах у 2017-2018нр. (відкриється нове вікно).

Пілот НУШ у школах м. Львова
Пілот НУШ у школах м. Львова

   

Понеділок, 31 липня 2017, 19:40

Розробка інтегрованих матеріалів для 1 класу

Протягом червня – липня 2017 р. творча група вчителів початкової школи, яка вже багато років створює тематичні навчальні матеріали зустрічалася 15 разів, щоб проаналізувати вже розроблені матеріали, запланувати розвиток того, що потрібно згідно вимог державного стандарту та створити матеріали для конкретних освітніх галузей. На завершальному етапі працювали: Ірина Дмітрова, ЗШ “Джерельце”; Олена Гальвіцька, ЛЗОШ №24; Оксана Винницька-Юсипович, Радник Міністра МОН; Ліда Хоршунова, ЗШ “Джерельце”; Анжеліка Антонова, ЛНВК “Провесінь” та Оксана Ганик, ЗШ “Дивосвіт”.

Творча група створює тематичні навчальні матеріали
Творча група створює тематичні навчальні матеріали

   

Понеділок, 26 червня 2017, 15:18

Зустрічі творчої групи з Міністром та Заступником міністра

Творча група вчителів початкових класів щотижнево зустрічається протягом червня-липня (під час шкільних канікул), щоб зібрати, проаналізувати, опрацювати та розробити матеріали для інтегрованого навчання у 1 класі за новим Державним стандартом початкової освіти. 12 червня 2017 р. до учасників творчої групи завітала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка підтримала зусилля групи розробити інтегровану програму для першого циклу Нової Української Школи (НУШ). 26 червня 2017 р. творчу групу вчителів відвідав Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, який оглянув результати аналізу математичної та природничої освітніх галузей.

Зустріч з Лілією Гриневич та Павло Хобзеєм
Зустріч з Лілією Гриневич та Павло Хобзеєм

   

Середа, 07 червня 2017, 19:40

Агенти змін в освіті

Слово агент за часів СССР мало дуже негативне значення. Проте, Міністр освіти і науки, Лілія Гриневич, рішила повернути первісне, позитивне тлумачення цього слова називаючи освітян, які вносять конструктивні зміни в систему освіти України «агентами змін».

Слово агент походить від латинського слова agentem, що означає «діючий, успішний, переконливий», яке пов'язане з дієсловом agere, що означає «вводити в дію».

В 16с. слово агент в різних європейських мовах використовувалося, щоб позначити «особу, яка діє». У 17с. це слово набуває значення «речник, представник». А вже з початком 20с. появляється негативне значення слова, в розумінні «шпигун, розвідник».

Згідно запропонованого використання, яке відповідає викликам 21с. і повертає первісне тлумачення латинського слова – учителі, вихователі, директори, управлінці…, які працюють за принципами «Лицем до дитини», всі – агенти змін.

Продовжити про агентку змін Анну Байовську та школу «Дивосвіт» (відкриється нове вікно)…

Анна Байовська у школі «Дивосвіт»
Анна Байовська у школі «Дивосвіт»

   

Четвер, 25 травня 2017, 17:40

Як львів’янки про інтеграцію в Одесі розповідали

Частина учасників творчої групи «Лицем до дитини» підводила підсумки річної праці не у рідному Львові, а в Одесі!

Це стало можливим завдяки тому, що ми, Олена Гальвіцька, Оксана Ганик, Ольга Зелінська та Ліда Хоршунова стали учасниками авторського колективу з розроблення проекту Державного стандарту Нової української школи.

Поділившись із колегами своїми творчими напрацюваннями, ми отримали запрошення взяти участь в роботі ІІІ Міжнародного Конгресу «Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі», в межах якого відбувся Фестиваль педагогічних інновацій.

Конгрес відбувся 18-21 травня 2017 року в Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського за участю представників Міністерства освіти України, Національної Академії педагогічних наук України, ректорів та викладачів провідних профільних вишів.

Другого дня наша творча четвірка поділилася досвідом роботи на платформі Фестивалю педагогічних інновацій перед педагогічною громадськістю Одещини у формі презентацій: «Навчання темами як шлях до компетентнісної освіти» та «Інтерактивні методи навчання у початкових класах: практичні аспекти використання».

Приємно було чути не лише бурхливі оплески, а й вигуки вчителів: “Молодці!”.

Серед численних доповідачів, директорів шкіл, науковців, вчителів, які презентували свої інновації, за рішенням викладачів ДЗ ПНПУ ім К. Д. Ушинського та Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, ми були обрані для нагородження Дипломами педагога-новатора, та почесними медалями Педагога-новатора.

Автор: Олена Гальвіцька

Презентація в Одесі
Презентація в Одесі

   

Понеділок, 30 січня 2017, 19:10

Екскурсія – складова навчального процесу

Екскурсія – це вихід з учнями за межі класних приміщень, що надає можливість учням набути досвід реального життя. Навчання поза межами класних приміщень, якщо під час його проведення враховується чітко означена навчальна мета – є дуже успішне використання дорогоцінного навчального часу, особливо в початкових класах.

Шкільні екскурсії можна проводити на початку теми, під час проведення теми, в кінці теми. Екскурсія повинна бути спроектована таким чином, щоб учні (і батьки) могли легко пов'язати основні елементи екскурсії з тим, що вивчається в класі.

Проте проведення шкільних екскурсій ставить перед нами певні виклики. Нові враження, запахи, звуки, кольори розпорошують учнівську увагу. Тому нам, учителям, треба переконатися, що кожна дитина зокрема розуміє, які ми ставимо вимоги щодо їхньої поведінки й як вона себе має поводити в місці, яке ми будемо відвідувати.

У музеєзнавстві класифікація екскурсій проходить за декількома критеріями: зміст, склад і кількість учасників, місце проведення, засіб пересування, тривалість, форма проведення. Натомість вчителям слід звернути увагу на дещо іншу класифікацію екскурcії: навчально-виховна мета, вікові та навчальні спроможності учнів, місце і час проведення, форма проведення, собівартість.

Продовжити про екскурсії….

Екскурсія – складова навчального процесу
Екскурсія – складова навчального процесу

   

Середа, 25 січня 2017, 20:07

Творча група «Лицем до дитини»

У Львові працює творча група вчителів «Лицем до дитини», яка регулярно зустрічається, щоб надати вчителям початкових класів можливість обмінятися нововведеннями та творчими розробками. Групу очолює Наталія Яйко. Велике дякую активним учасникам, які створюють та діляться інноваційними навчальними матеріалами – Ліда Хоршунова, Олена Гальвіцька, Оксана Ганик та Ольга Зелінська.

Творча група вчителів «Лицем до дитини»
Творча група вчителів «Лицем до дитини»

Лицем до дитини > Новини в освіті > 2017