☰ Меню

Новини в освіті

Середа, 29 травня 2024, 18:15

Захист курсових на тему НУШ та ШПД

Студенти IV курсу спеціальності 013 «початкова освіта» Факультету педагогічної освіти ЛНУ у Львові написали та захистили курсові роботи. Всі теми курсових розглядали Нову українську школу (НУШ), а також проєкт «Школа повного дня» (ШПД).

Впродовж цього навчального року (2023-2024) студенти вивчили наукові основи обраної теми, переосмислили методики навчальної (освітньої) роботи з обраної теми, розробили обґрунтування актуальності (thesis statement), провели пілотне дослідження, провели дослідження, проаналізували результати на основі обґрунтування актуальності та огляду наукової й освітньої літератури.

У захисті курсових взяли участь: Ліда Андрушко, Олена Гальвіцька, Павло Гнус, Оксана А. Винницька-Юсипович.

Захист курсових на тему НУШ та ШПД
Захист курсових на тему НУШ та ШПД

 

Понеділок, 22 квітня 2024, 18:11

Семінар-практикум на Факультеті педагогічної освіти ЛНУ

У Лабораторії Нової української школи (відкриється нове вікно) на Факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету ім. Івана Франка проведено семінар-практикум (відкриється нове вікно) на тему “Організація освітнього процесу в Школі повного дня (ШПД)”. Учасниками семінару були викладачі та студенти університету. Семінар організувала Марта Проц, завідувачка лабораторії.

Поділивши себе на групи студенти взяли участь в інтерактивній діяльності. В кожній групі були студенти, які проходили педагогічну практику в школі, яка бере участь у проєкті “Школі повного дня” і такі, які такого досвіду ще не мали. Далі, студенти порівняли освітній процес в загальноосвітній школі та в школі повного дня в умовах НУШ. Після наочного представлення (візуальної презентації) про організацію освітнього процесу в Ліцею ім. Івана Пулюя, яку підготувала та провела Анастасія Ваврук, студенти мали можливість поставити запитання й отримати відповіді. Додатковим досвідом роботи в проєкті Школа повного дня поділилися Оксана А. Винницька-Юсипович та Олена Гальвіцька.

Семінар-практикум на Факультеті педагогічної освіти ЛНУ ім. І. Франка
Семінар-практикум на Факультеті педагогічної освіти ЛНУ ім. І. Франка

 

Четвер, 29 лютого 2024, 16:32

Семінар для вчителів 5 – 6 класів

Проведено семінар професійного розвитку «Інструментарій для НУШ у 5-6 класах». Організатором семінару були методисти та спеціалісти Центру професійного розвитку педагогічних працівників – ЦПРПП м. Львова. Метою семінару було поглибити знання та досвід, набутий під час участі в проєкті «Літній Інститут» організований СКВОР-СКУ. Особливий акцент було зроблено на мовно-літературній [МОВ], математичній [МАО] та природознавчій [ПРО] освітній галузях та матеріалах професійного розвитку, які були запропоновані колегами з Канади: Софійка Березовська, Христя Желтвай та Борислав Білаш ІІ.

Під час семінару учителі мали можливість ознайомитися з тематичними інтегрованими темами минулих років та розпочати розробку нових інтегрованих освітніх матеріалів відповідно до Державного стандарту базової освіти НУШ.

Учасники семінару «Інструментарій для НУШ у 5-6 класах»
Учасники семінару «Інструментарій для НУШ у 5-6 класах»

 

Четвер, 22 лютого 2024, 17:39

Семінар заступників директорів Школи повного дня (ШПД)

Відбувся семінар для професійного розвитку заступників директорів Школи повного дня (ШПД). Учасники пригадали собі, які були їхні улюблені казки в дитинстві та ознайомилися з принципами «Слухання казки», що є щоденними елементом Школи повного дня.

Особливу увагу було приділено Державному стандарту початкової освіти (відкриється нове вікно), який є обов’язковим документом для виконання в школах України.

Під час першого семінару у ПШ «Школа радості» учасники побували в класах вчителів й поспостерігали, фотографували, а далі обмінялися враженнями від побаченого.

Семінар заступників директорів Школи повного дня
Семінар заступників директорів Школи повного дня

 

Четвер, 11 січня 2024, 17:21

100 днів у початковій школі

Розміщено для загального доступу та користування освітні матеріали для інтегрованої теми «100 днів у школі» для всіх класів початкової школи: 1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас а також матеріали для інтерактивної вправи «Торт на ювілей».

До розробки матеріалів долучилися: Оля Волощенко, Тетяна Гладищук (Яртим), Ірина Гнатик, Вікторія Гуляй, Оксана Даниленко (Росипська), Наталя Дідун, Наталя Древняк, Ольга Зелінська, Леся Мурська, Наталя Ренчка, Ліда Хоршунова, Тетяна Шевців, Оксана А. Винницька-Юсипович

Інтегрована тема «100 днів у школі»
Інтегрована тема «100 днів у школі»

 

Середа, 13 грудня 2023, 18:15

Завершення курсів для вчителів 1 класів

Завершилися курси (відкриється нове вікно) “Щоденні п’ять у першому класі Нової Української Школи (НУШ)” для вчителів, які цього навчального року (2023-204) навчають дітей у першому класі та беруть участь у проєкті Школа повного дня (ШПД).

Впродовж вересня-грудня вчителям, які брали участь у курсах професійного розвитку треба було:

  • раз в тиждень брати участь у ZOOM зустрічі, під час якої необхідно було мати включену камеру, ділитися досвідом та ставити запитання;
  • щотижня прочитати матеріал в посібнику, який виготовлений для цього курсу й відповісти на питання множинного вибору;
  • провести, описати й поділитися спостереженнями дітей у своєму класі та як вони просуваються у розвитку компетентностей;
  • поділитися освітніми матеріалами, які особисто розробили та впровадили у своїх класах.

Курси відбулися в рамках Угоди №6 (відкриється нове вікно) підписаною 24 грудня 2021 р. між Факультетом педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка (ФПО-ЛНУ) та Центром професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП) м. Львова. Курси розпочали 78 вчителів, а успішно закінчили 69 вчителів.

Курси «Щоденні 5 у 1 класі НУШ» у 2023 році
Курси «Щоденні 5 у 1 класі НУШ» у 2023 році

 

Неділя, 10 вересня 2023, 17:38

Проєкт “Школа повного дня” – ШПД

Учасники проєкту “Школа повного дня” діляться інформацією про школи, які беруть участь у проєкті. Сторінка ШПД буде оновлюватися відповідно до розробки проєкту.

Проєкт фінансується за рахунок державної субвенції та в межах затверджених видатків на галузь “Освіта” Львівської міської ради (ЛМР). Координатором проєкту є Оксана А. Винницька-Юсипович, позаштатний радник Львівського міського голови.

 Школа повного дня (ШПД)
Школа повного дня (ШПД)

 

Вівторок, 29 серпня 2023, 18:25

Розпочинаємо новий 2023 – 2024 навчальний рік

Освітяни м. Львова, які беруть участь у проєкті “Школа повного дня” (ШПД) розпочали активну підготовку до нового 2023-2024 навчального року

На зустрічі директорів Школи повного дня (ШПД), 23 серпня 2023 р. обговорено курси професійного розвитку для вчителів 1их класів та наповнення інтегрованих тем минулих років, додатковими освітніми матеріалами.

На зустрічі заступників директорів Школи повного дня (ШПД) 23 серпня 2024 р. обговорено розподіл дня приділяючи особливу увагу ранковій зустрічі та підсумку дня.

З учителями, які навчатимуть першокласників проведено два дні семінарських занять (28-29 серпня 2023 р.) в рамках курсу професійного розвитку “Щоденні п’ять у 1 класів НУШ”. Успішно пройшовши курс вчителі отримують сертифікати, які можуть зарахувати до акредитації та сертифікації.

Підготовка до 2023–2024 навчального року
Підготовка до 2023–2024 навчального року

 

Середа, 23 серпня 2023, 18:05

Зустріч заступників директорів Школи повного дня (ШПД)

Заступники директорів шкіл м. Львові, в яких впроваджується проєкт “Школа повного дня” взяли участь у семінарі у ПШ “Малюк” з дошкільним відділенням. Оксана Росипська, директор школи, зорганізувала активні діяльності та залучила до проведення семінарського заняття вчителів школи – Наталію Будзінську та Ольгу Розпутню.

Заступникам директорів наголошено, що в Школі повного дня (ШПД) є чітко окреслений початок і кінець дня. День розпочинається о 8.30 / 9.00 год. ранковою зустріччю, під час якої діти вітаються, обмінюються особистими новинами, дізнаються тему дня чи тижня та проводять першу діяльність малими групами з інтегрованої теми. День закінчується о 15.00 / 15.30 год підсумком дня (рефлексією), під час якого діти разом з учителькою пригадують чим вони того дня займалися, що нового довідалися, що хочуть повторити в майбутньому…

Зустріч заступників директорів Школи повного дня (ШПД)
Зустріч заступників директорів Школи повного дня (ШПД)

 

Вівторок, 15 серпня 2023, 17:37

Залучаємо учнів 5 класів

Діти, які у 2023-2024 навчальному році підуть у 5-ий клас – це діти, які розпочали своє шкільне життя як першокласники в ковідних, карантинних обмеженнях і продовжують навчання у базовій школі в умовах війни.

Враховуючи ці виклики група директорів м. Львова зібралася 5 липня 2023 р., щоб обговорити як, незважаючи на обмежені ресурси, можна задовольнити академічні, соціальні та психологічні потреби цих 10-11 річних дітей.

Далі 15 серпня 2023 р. учителі, які навчатимуть п’ятикласників зібралися, щоб ознайомитися з інтегрованими темами та особливостями роботи з учнями 5 класів в умовах Школи повного дня (ШПД).

Кожен буде виходити зі своїх можливостей. А далі буде проведено аналіз ситуації, яка розвиватиметься.

Освітяни новатори: Школа повного дня у 5 класі
Освітяни новатори: Школа повного дня у 5 класі

 

Середа, 21 червня 2023, 18:17

Поширюємо інформацію про Школу повного дня

Оксана Росипська, директор ПШ “Малюк” з дошкільним відділенням провела ряд зустрічей, семінарів та майстерень про Школу повного дня (ШПД) де поділилася досвідом роботи: режим дня, організація навчання, освітні (методичні) матеріали за принципами “Лицем до дитини”. До проведення майстерень долучилися також вчителі школи – Наталія Будзінська, Ольга Розпутня та Галина Лазарко.

Зустрічі відбулися 30 березня, 27 квітня, 19 травня та 21 червня, 2023 р. Нову інформацію та новий досвід отримали вчителі початкових класів шкіл м. Львова: Ліцей №24 ім. Марії Конопницької, Ліцей №46 ім. В’ячеслава Чорновола, СЗШ №10 ім. Марії Магдалини та СЗШ №50 а також учасники курсу підвищення кваліфікацій для вчителів початкової школи “Інновації в освіті: дидактичні та виховні аспекти” під керівництвом кураторів групи: Наталія Маланчук та Галина Воробець.

Поширюємо інформацію про Школу повного дня
Поширюємо інформацію про Школу повного дня

   

Вівторок, 06 червня 2023, 17:10

Круглий стіл – «Школа повного дня у м. Львові»

У Навчально-науковій лабораторії Нової української школи на Факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Школа повного дня у м. Львові: досвід роботи та стратегія розвитку».

Учасників привітала Марта Проц. Історію становлення, нормативну складову та стратегію розвитку розкрила Оксана А. Винницька-Юсипович. Досвід реалізації моделі «Щоденні 5» у початковій школі, а також особливості методики читання «від тексту до букви» та тихого читання роз’яснили Людмила Земба та Галина Звір. Про особливості викладання англійської мови в Школі повного дня розповіла Ліда Андрушко. І науково-пізнавальною діяльністю, проведенням навчальних екскурсій та залученням цікавих людей до проведення занять у ШПД поділилася Оксана Росипська.

Ділимося досвідом роботи Школи повного дня
Ділимося досвідом роботи Школи повного дня

   

П'ятниця, 21 квітня 2023, 17:43

Зустріч директорів ШПД

Директори шкіл м. Львова, які працюють в режимі Школа повного дня (ШПД) зустрілися в мережі.

Обговорено:

  • Положення про Школу повного дня (Рішення виконкому від 28.08.2022 №731);
  • Курси для вчителів 1 класів ШПД “Щоденні п’ять у першому класі Нової української школи”, які проведено 25 серпня – 28 грудня 2022 р. та які успішно закінчили 44 учительки;
  • Тематичні інтегровані освітні теми для 1 – 6 класів.
  • Створення шкільної сторінки у системі Всесвітньо-інформаційної мережі (ВІМ).

Надбання незабаром появляться на ВІМ сторінках “Лицем до дитини”.

Зустріч директорів Школи повного дня – ШПД
Зустріч директорів Школи повного дня – ШПД

   

П'ятниця, 31 березня 2023, 17:21

Викладачі кафедри ФПО-ЛНУ знайомилися з роботою Школи повного дня

Викладачі Кафедри початкової та дошкільної освіти, Факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали (відкриється нове вікно) Середню загальноосвітню школу №68 (відкриється нове вікно), щоб краще ознайомитися з елементами Школи повного дня та принципами “Лицем до дитини”.

Викладачі Кафедри ФПО-ЛНУ та вчителі СЗШ №68
Викладачі Кафедри ФПО-ЛНУ та вчителі СЗШ №68

   

Понеділок, 20 березня 2023, 18:10

Оновлено матеріали для інтегрованої теми “Вербна неділя”

Пропонуємо освітні інтегровані матеріали для учнів початкової школи, які можна завантажити та використати перед Вербною Неділею (готуючись до свята) або після неї, коли діти вже мають посвячені вербові букети.

  • Вербові котики” – інтегровані матеріали для 1 класу (можна використати у 2 класі)
  • Вербовий букет” – інтегровані матеріали для 3 класу (можна використати у 4 класі)

А також матеріали для читання у формі книжечок легкого читання:

Ці матеріали були вперше розроблені ще в кінці 90их та на початку 2000их років коли в Україні – і конкретно у Львові – активно вивчалися й досліджувалися традиції пов’язані зі святом Великодня. Учителі-учасники проєкту самі вчилися, а тоді з захопленням творили роздатковий матеріал, щоб поділитися з учнями. Часом цей матеріал більше відтворював ними здобуті знання, які не завжди відповідали дитячим потребам. Це ще були часи коли знання (факти) були на першому місці, а не вміння (компетентності). Але матеріали створені тоді стали основою того, що було запропоновано, введено, розроблено… багато років пізніше. Сьогодні ми ці матеріали систематизуємо й ними ділимося.

До розроблення матеріалів долучилися: Лариса Фіта, Ольга Левицька, Леся Дзюбан, Наталя Древняк, Оксана Росипська, Ліда Хоршунова, Уляна Филипів, Катерина Куса, Олена Гальвіцька, Марія Шуневич, Людмила Кузьміцька, Ірина Гурка, Мірка Вербови-Онух, Оксана А. Винницька-Юсипович

Матеріали для інтегрованої теми “Вербна неділя”
Матеріали для інтегрованої теми “Вербна неділя”

   

Понеділок, 13 березня 2023, 17:48

Зустріч на Факультеті педагогічної освіти ЛНУ

Андрій Закалюк, керівник Управління освіти м. Львова відвідав (відкриється нове вікно) Факультет педагогічної освіти ЛНУ та зустрівся з викладачами. Мета зустрічі була підтвердити співпрацю – особливо в галузі проходження студентами педагогічної практики у школах м. Львова та створення освітніх матеріалів за вимогами Нової української школи (НУШ).

Зустріч відбулася за посередництвом Оксани А. Винницької-Юсипович, яка є асистентом на ФПО-ЛНУ (відкриється нове вікно) та позаштатним радником Міського голови м. Львова (відкриється нове вікно).

Зустріч на Факультеті педагогічної освіти ЛНУ
Зустріч на Факультеті педагогічної освіти ЛНУ

   

Середа, 08 лютого 2023, 15:27

Створено тематичні матеріали в рамках педпрактики

Студентки-практикантки Кафедри початкової та дошкільної освіти ФПО-ЛНУ долучилися до створення, впровадження та аналізу освітніх (навчально-методичних) тематичних інтегрованих матеріалів.

Разом з учительками початкових класів Ліцею ім. Івана Пулюя у Львові, студентки переглянули 4 інтегровані теми для 1-4 класів, підготували оновлені освітні матеріали до цих тем та проаналізували результати. Інтегровані теми, які були опрацьовані:

  • Цукерки” – 1 клас,
  • “Домашні тварини” – 2 клас,
  • “Рід - родина - рідня” – 3 клас,
  • “Енергія - сила - електрика - світло” – 4 клас.

Додатково, користаючись нагодою, студентки взяли участь в проведенні одноденній інтегрованій теми присвяченій патрону ліцею, яким є Іван Пулюй (1845-1918).

Педпрактика в Ліцею ім. Івана Пулюя
Педпрактика в Ліцею ім. Івана Пулюя

   

П'ятниця, 20 січня 2023, 16:10

Щоденна прогулянка надворі

Досвід щоденної прогулянки надворі, який ми пропонуємо за принципами “Лицем до дитини” та запроваджуємо в Школі повного дня, поширюється у м. Львові.

“У львівських школах запроваджується проєкт Гайда на прогулянку. Тепер учні початкових класів кожного дня будуть ходити на вулицю на прогулянку…” – сказав Андрій Закалюк, керівник Управління освіти м. Львова.

“Вже напевно, 20 років, наші деякі початкові школи мають таку щоденну прогулянку. Це дуже важливо.” – сказала Інна Канчуга.

Щоденна прогулянка надворі
Щоденна прогулянка надворі

   

Понеділок, 19 грудня 2022, 17:35

Читаємо дітям

Наші ідеї, принципи та пропозиції поширюються. Цього року в День св. Миколая Управління освіти м. Львова запропонувало (відкриється нове вікно) прочитати дітям казку під час навчального (освітнього) процесу.

Наша мета – щоб вчителі (а також батьки, дідуся та бабусі) читали дітям та учням казку щодня.

#ЛьвівЧитаєКазку
#ЛьвівЧитаєКазку

   

П'ятниця, 09 грудня 2022, 14:21

Завершилися курси “Щоденні п’ять” вчителів 1 класів

Вчителів, які навчають першачків у Школі повного дня завершили курси професійного розвитку “Щоденні п’ять”.

Попри ковідні карантинні обмеження, повітряні тривоги, відключення електромережі та воєнний стан… вчителі:
-раз на тиждень зустрічалися на онлайн платформі та обмінювалися труднощами й успіхами;
-читали, обговорювали та реалізовували ідеї та принципи розміщені в третьому чорновику посібника “Щоденні п’ять у 1 класі НУШ”;
-щоденно у своїх класах використовували слухання казки, стіну слів, тихе читання, читання відлунням та багато, багато іншого;
-ділилися фото, відео та спостереженнями з колегами.

Курси проходили в рамках підписаної угоди між Центром професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП) м. Львова, Факультетом педагогічної освіти Львівського національного університету (ФПО-ЛНУ) і є продовженням співпраці з Світовим Конґресом Українців (СКУ).

Курси “Щоденні п’ять у 1 класі НУШ”
Курси “Щоденні п’ять у 1 класі НУШ”

   

Сторінка 1 з 6