Новини в освіті

Неділя, 09 жовтня 2022, 13:48

Інтегровані уроки для 3 класу

Ми продовжуємо ділитися освітніми матеріали минулих років.

В мережі, на нашій сторінці тепер загальнодоступні 2 інтегровані теми: “Сонце, сонечко, соняшник” та “Овочі. Ярина. Городина.

У цих темах інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Я і Україна», «Основи здоров’я», «Художня праця» та «Образотворче мистецтво».

Для теми “Сонце, сонечко, соняшник” запропоновано:

Для теми “Овочі. Ярина. Городина.” запропоновано:

Автори: Ліда Андрушко, Надія Бодак, Тамара Воронич, Наталя Древняк, Наталя Казаніна, Любов Квик, Богдана Костів, Ярина Коцюба, Марія Логуш, Ольга Пишненко, Ольга Розпутня, Анна Рудницька, Ліда Хоршунова, Тетяна Шевців, Ольга Шостак, Ольга Яремко, Оксана А. Винницька-Юсипович

Інтегровані уроки для 3 класу
Інтегровані уроки для 3 класу

 

Понеділок, 05 вересня 2022, 20:16

Відвідини дружини президента Польщі

Львів відвідала дружина президента Республіки Польща Агата Корнгаузер-Дуда. Мета приїзду була підтримка України в умовах воєнного стану.

Під час свого перебування у Львові, перша леді Польщі відвідала Ліцей №24 ім. Марії Конопницької. Разом з гостем школу відвідали Олег Паска, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА та Андрій Закалюк, керівник управління освіти ЛМР.

В Ліцей №24 ім. М. Конопницької навчання проводиться українською та польською мовами. У цьому ліцею учнів 1 класів навчає Олена Гальвіцька за принципами “Лицем до дитини” та основами “від тексту до букви”. Дружина президента та керівники освіти мали можливість познайомитися з нашими інноваціями.

Дружина президента Польщі познайомилася з принципами “Лицем до дитини”
Дружина президента Польщі познайомилася з принципами “Лицем до дитини

 

Субота, 27 серпня 2022, 09:15

Тиждень зустрічей Школи повного дня

Продовжується підготовка до нового 2022-2023 навчального року. Незважаючи на військовий стан (а можливо саме через це) учителі, заступники директорів та директори шкіл, в яких введено Школу повного дня (ШПД) активно готуються до її продовження.

Відбулися зустрічі:

  • 19 серпня з директорами ШПД під час якої обговорено: Передумови участі школи в проєкті;
  • 23 серпня з заступниками директорів, які відповідають у своїх школах за ШПД під час якої особливу увагу приділено темі: Навчання читання очима дітей через призму глаголиці;
  • 25 і 26 серпня з вчителями 1-их класів, які в вересні набирають першачків, з якими проведено лекції, презентації, групову роботу, обговорення, особисте міркування на тему: Щоденні п’ять у 1 класі НУШ.

Продовження Школи повного дня
Продовження Школи повного дня

 

Субота, 13 серпня 2022, 18:43

Готуємося до воєнного навчального року

Відбулися наради та зустрічі для обговорення стану підготовки до нового 2022-2023 навчального року. Для всіх учасників зустрічей незвичність полягала в тому, що шкільний рік готується в умовах воєнного стану.

Відбулися зустрічі:

  • 9 серпня з директорами шкіл та головами шкільних батьківських комітетів або особами, які їх замінюють;
  • 10 серпня з Сергієм Горбачовим, Освітнім омбудсменом.

Підсумки тижня були проведені під час семінару “Модернізація України: якою має бути освіта в Україні”.

Метою зустрічей було:
√ вивчити попередній досвід,
√ проаналізувати нові виклики,
√ оцінити існуючий стан,
щоб в реаліях війни та воєнного стану створити безпечні, психологічно стійкі й комфортні умови для розвитку вмінь та компетентностей дітей, батьків та всіх освітніх працівників.

Готуємося до воєнного навчального року
Готуємося до воєнного навчального року

 

Вівторок, 09 серпня 2022, 10:17

Стіна слів

Що таке стіна слів? Стіна слів – це слова, які роздруковані та розміщені на стіні класу.

Стіна слів, слова та візуальний словник – важливі чинники в процесі, як навчити дитину читати. Перебуваючи в класі, де є стіна слів, дитина може повертатися до необхідних слів у будь-який зручний для неї час.

Слова, які ми розміщуємо на стінах класу необхідно пов’язувати з конкретними предметами або особистими переживаннями та результатами учнівської діяльності. У 1 класі слова із стіни слів діти повторюють, читають, стараються їх візуально запам’ятати. Читаючи кілька разів слова із стіни слів, діти запам’ятовують візуальний вигляд кожного прочитаного нею слова, вчаться друкувати дані слова, складати з ними речення, застосовувати їх у повсякденному вжитку.

Ми рекомендуємо, щоб оформлення стіни слів відбувалося руками вчительки та дітей.

Читай далі: про освітні матеріали стіни слів для інтегрованої теми “Веселка” у 1 класі

Стіна слів
Стіна слів

 

Субота, 16 липня 2022, 20:43

Відбувся Літній Інститут – 2022 в умовах війни

Літній Інститут – це проєкт Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради (СКВОР) при Світовому Конґресі Українців (СКУ) за підтримки Канадсько-Української Фундації (КУФ), який впродовж багатьох років реалізується в різних містах України. Тренерами виступають освітяни, які працюють в системах освіти за межами України й володіють українською мовою. Через воєнний стан провести очне навчання за участю освітян діяспори було неможливим.

Тому було вирішено провести зустрічі дистанційно, щоб:

  • зібрати результати впроваджених інновацій попередніх років (2018-2021);
  • проаналізувати освітні матеріали, які були впроваджені в класах (2021-2022);
  • оформити дані так, щоб вони були доступні для майбутнього;
  • продовжити роботу над посібниками для керівників шкіл, заступників директорів, психологів, учителів – початкової школи, іноземної мови, української мови та літератури, природознавства, математики;
  • враховувати потреби учнів 5 класів, які цього 2022-2023 н. р. будуть проходити навчання за НУШ.

Спонсором з української сторони, як і багато років поспіль була Львівська міська рада (відкриється нове вікно).

Літній Інститут – 2022
Літній Інститут – 2022

 

Вівторок, 14 червня 2022, 11:02

Проведено конференцію “Модель Школи повного дня”

На базі Ліцею ім. Івана Пулюя ЛМР відбулася міська конференція, присвячена проєкту ЛМР «Школа повного дня» (ШПД). На сьогоднішній день, проєкт успішно реалізується у початкових класах 16 навчальних закладів міста Львова.

Участь у конференції взяло 167 освітян, які працювали відповідно до сфер зайнятості. Директори шкіл презентували структуру роботи ШПД свого навчального закладу. Заступники директорів обговорили залучення батьків та співпраця з громадськістю. Вчителі, які навчають у ШПД обмінялися досвідом своєї роботи за відповідними навчальними діяльностями: ранкова зустріч, предметна математика, дослідницька діяльність – STEM освіта, тихе читання, букварний період без букваря, комп’ютерна діяльність – інформатика, фізична активність, навчання за межами школи, прогулянка. Беручи до увагу реальні потреби сьогодення було обговорено ШПД в умовах віддаленого навчання.

Передбачено, що згодом структурні матеріали та освітні напрацювання ввійдуть у посібник «Школа повного дня».

Освітяни-учасники конференції “Модель Школи повного дня”
Освітяни-учасники конференції “Модель Школи повного дня”

 

Вівторок, 31 травня 2022, 10:27

Зустріч директорів Школи повного дня (ШПД)

У 2017-2018 н. р. Управління освіти ДГП-ЛМР започаткувало інновацію у 4 школах. Ми цю інновацію назвали – Школа повного дня (ШПД). Впродовж 5 років інновація поширилася на більше шкіл. Сьогодні у м. Львові, вже 15 шкіл долучені до цієї інноваційної діяльності у початковій школі.

Разом з директорами ми підвели підсумки нашої діяльності й визначили наступні кроки:

  • збираємо надбання цих років;
  • визначаємо труднощі й як ми з ними впоралися;
  • поширюємо успіхи й здобутки.

Далі буде….

Зустріч директорів Школи повного дня (ШПД) у м. Львові
Зустріч директорів Школи повного дня (ШПД) у м. Львові

 

П'ятниця, 27 травня 2022, 18:16

Інноваційне та інтегроване навчання у 5их класах

Незважаючи на карантинні обмеження та воєнний стан цього навчального року (2021-2022), у м. Львові продовжується інноваційна діяльність. Зустріч директорів дала можливість обговорити виклики та встановити пріоритети для подальшого впровадження інновацій у навчанні учнів 5их класів коли двоє вчителів ділять між собою майже все навантаження.

У 5 класі рекомендуємо наступний розподіл:

  • 1 учитель вчить предмети: українська мова, українська література, зарубіжна література, історія;
  • 1 учитель вчить предмети: математика, інформатика, природознавство, трудове навчання, основи здоров’я.

Продовження буде

Інноваційне та інтегроване навчання у 5их класах
Інноваційне та інтегроване навчання у 5их класах

 

Середа, 04 травня 2022, 16:07

Інтегровані уроки до теми «Моя мама» у 1 класі

В Україні, як і в багатьох країнах світу День матері відзначають у другу неділю місяця травня. Для дитини мама найдорожча. А для вчителя тема “мама” надає можливості творчого розвитку.

У темі «Моя мама» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво» та «Трудове навчання».

Пропонуємо різновиди фронтальної, групової та індивідуальної діяльностей: «Мозковий штурм», «Професії наших мам», «Найдорожча у світі матуся моя», «Читаємо про маму», «Ми рахуємо», «Оповідання про маму», «Печиво для мами», «Подарунок для мами», «Я – мамин помічник».

Розміщено матеріали для вчителя, та дидактичний-освітній матеріал, які можна завантажити та роздрукувати для групового, парного та індивідуального видів діяльності.

Розміщено книжечку легкого читання - «Найгарніша мама» - автор: Василь Сухомлинський, виготовила Світлана Волотовська.

Автори: Оксана Махрович, Ірина Калініна, Світлана Волотовська, Ольга Зелінська, Світлана Титова, Оксана А. Винницька

Найдорожча у світі матуся моя
Найдорожча у світі матуся моя

 

Понеділок, 11 квітня 2022, 15:42

Посібник “Лицем до дитини” в загальному доступі

Продовжуємо надавати доступ до посібника “Лицем до дитини: Особистісно-орієнтоване навчання в початковій школі”. Посібник був виданий у Львові у 2005 р. у видавництві “Літопис” Вже давно його немає у продажу. Але, у зв’язку з запровадженням політики та стандартів Нової української школи (НУШ), запотребування на нього далі є. Тому ми погодили з видавництвом зробити посібник доступним в електронному вигляді.

Вже розміщено й доступні розділи:

Посібник “Лицем” до дитини у загальному доступі
Посібник “Лицем до дитини” у загальному доступі

   

П'ятниця, 18 лютого 2022, 11:43

Інтегровані уроки до теми «Цукерки» для 1 класу

«Цукерки» – це тема, яка чудово надається для навчання учнів, які прийшли в 1 клас.

У темі «Цукерки» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво» та «Трудове навчання».

Для фронтальної, групової та індивідуальної форми діяльностей запропоновані «Складання казки про цукерки», «Розв’язування задач», «Поділ на групи», «Центр математики», «Досліди», «Дослідно-експериментальний розв’язок задач», «Розв’яжи задачу» та «Готуємо реклами».

Завантажити та використати у класі можна пісню, вірші для читання ехом та для читання вчителем. Додатково запропоновано розпорядок дня й роздатковий та дидактичний матеріал для групової, парної та індивідуальної форм діяльностей.

Книжечки легкого читання «Цукерки продають», «Різні цукерки» призначені на уроки української мови (читання) для самостійного читання учнями.

«Моя книжечка про цукерки» книжечка саморобка, яка замінює учнівський зошит.

З дітьми можна провести екскурсію в магазин цукерок де ми побачимо велике різноманіття. В крамниці ми можемо разом купити цукерки, а тоді в класі їх оглянути та згрупувати за смаком, за кольором, за формою - желейні цукерки, цукерки ромашка, стріла цукерки, цукерки з сухофруктів, чорнослив в шоколаді

Особливо успішно проходить урок математики 1 клас, коли коробка цукерок використовується як лічильний матеріал.

Автори матеріалів: Леся Очерклевич, Наталія Галабуда, Ліда Хоршунова, Тетяна Демчишин, Оксана А. Винницька-Юсипович

Інтегрована тема «Цукерки» у 1 класі
Інтегрована тема «Цукерки» у 1 класі

   

Четвер, 30 грудня 2021, 16:34

Ми продовжуємо інновацію у 5 класах

Ми підвели проміжні підсумки запровадження у 5 класах інтегрованого та тематичного навчання в 2021-2022 н. р.

Згідно Наказу Управління освіти №424р від 16.08.2021 та №513р від 10.09.2021 запроваджується інноваційна діяльність у 5 класах м. Львова – розробляються та використовуються тематичні методичні матеріали в освітньому процесі.

Теми, які були запропоновані та проведені:

  • Гарбуз” – математика, природознавство, українська мова, українська література, образотворче мистецтво, трудове навчання, іноземна (англійська) мова;
  • Всесвіт” – математики, інформатика, українська мова, трудове навчання;
  • День захисників та захисниць України” – математика, інформатика, українська мова;
  • Пошук в інтернеті” – музичне мистецтво, математика, інформатика, основи здоров’я;
  • Пінгвіни” – природознавство, трудове навчання.

Проміжні підсумки інновацій у 5 класі НУШ
Проміжні підсумки інновацій у 5 класі НУШ

   

Середа, 22 грудня 2021, 19:16

Про наші успіхи звітують в Управлінні освіти

Звіт Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за 2021 р. представлено 22 грудня. У звіті згадано 2 проєкти, які працюють за принципами “Лицем до дитини”:

  • Школа повного дня – у 14 школах м. Львова;
  • Літній Інститут – проводиться у співпраці з Світовою Координаційною Виховно-Освітньою Радою Світового Конґресу Українців.

Звіт Управління освіти ДГП - ЛМР
Звіт Управління освіти ДГП - ЛМР

   

Понеділок, 13 грудня 2021, 18:11

Курс “Букварний період без букваря – 2021” завершився

Курси для вчителів 1их класів за принципами “Лицем до дитини” завершилися.

Впродовж п’яти місяців (серпень-грудень) учителі:

☑ зустрічалися щотижня з колегами в мережі;
☑ ділилися досвідом, труднощами та надбаннями під час зустрічей;
☑ підтримували колег;
☑ ділилися фото, відео, спостереженнями та аналізами розвитку кисті руки та письма
(зачарований почерк, творчий правопис, самостійно оформлені правила).

До проведення курсів були задіяні:

  • Ольга Діяк, учитель початкових класів, ЗОШ №98;
  • Люся Сакович, заступник директора, Ліцей ім. Івана Пулюя;
  • Олена Гальвіцька, асистент кафедри педагогіки ЛОІППО;
  • Оксана А. Винницька-Юсипович, асистент кафедри початкової та дошкільної світи ФПО-ЛНУ.

Викладачі курсів “Букварний період без букваря”
Викладачі курсів “Букварний період без букваря”

   

Субота, 27 листопада 2021, 22:05

Відійшла у вічність Любомира Мандзій

27 листопада, 2021 р. відійшла у вічність Любомира Мандзій (1973-2021).

Довголітня освітянка Любомира Мандзій була директором Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації (2016-2019) та заступником міністра Міністерства освіти і науки України (2019-2020). Завдяки Любомирі Мандзій Інститут професійного розвитку вчителів (СКУ-СКОВР) відновив проєкт “Літній Інститут” у 2018 р.

Любомира Мандзій (1973-2021) з спів-викладачами Літнього Інституту
Любомира Мандзій (1973-2021) з спів-викладачами Літнього Інституту

   

Середа, 03 листопада 2021, 17:42

“Лицем до дитини” у списку книг

Книжка «Лицем до дитини: Особистісно-орієнтоване навчання в початковій школі» (Літопис: 2005) ввійшла першою в список рекомендованої літератури (відкриється нове вікно) “для вчителів, які допоможуть ставати їм все кращими у своїй професії”.

Дякуємо за довіру. Для всіх бажаючих – доступний електронний варіант посібника.

Найкращі книги для вчителів = Лицем до дитини
Найкращі книги для вчителів = Лицем до дитини

   

Субота, 16 жовтня 2021, 17:31

Інтегровані уроки до теми “Іграшки” для 1 класу

Кожна дитина любить іграшки. Тому, ми пропонуємо, щоб у перші тижні навчання – 1 клас – кожна дитина принесла до школи свою іграшку. Чому саме іграшки? Бо, дитячі іграшки відіграють важливу роль у житті шестирічної дитини.

У темі «Іграшки» для 1 класу інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво» і «Трудове навчання».

«Мозковий штурм», «Екскурсія в магазин», «Наші улюблені іграшки», «Хатинка для іграшок» та інші поєднують фронтальні, групові, та індивідуальні форми діяльностей.

Вірші для читання «ехом» та «відлунням», казки для сприймання учнями на слух, загадки доступні для завантаження та різноманітний роздатковий та дидактичний матеріал до теми.

Книжечки легкого читанняІграшки”, “Лялька”, “Транспортні іграшки”, “Іграшки”, “Я люблю бавитися” призначені як заміна підручникам з читання.

«Моя перша книжечка про іграшку» - книжечка-саморобка (часом ми її називаємо – «книжечка-зошит», «індивідуальна книжечка», «Я автор!»), замінює учнівський зошит.

Автори матеріалів: Надія Бодак, Світлана Волотовська, Галина Захарчук, Ольга Кушка, Оксана Махрович, Марія Шуневич, Оксана А. Винницька-Юсипович.

Інтегрована тема “Іграшки” у 1 класі
Інтегрована тема “Іграшки” у 1 класі

   

Четвер, 26 серпня 2021, 18:14

Курси для вчителів “від тексту до букви”

Завершилися 2 насичені дні роботи з учителями, які в цьому начальному році (2021-2022) навчатимуть у першому класі за принципами “від тексту до букви”.

42 учительки з 14 шкіл м.Львова:

  • усвідомили, як це бачити друкований текст коли не вмієш читати;
  • запланували діяльності інтегрованої теми “Перший тиждень у школі” використовуючи розробки минулих років;
  • ознайомилися як завантажувати навчальні матеріали та застосовувати систему Google Classroom;
  • створили текст множинного вибору за матеріалами посібника “Букварний період без букваря”;
  • прослухали лекцію про переваги, потреби та актуальну статистику щодо щеплення від COVID-19.

Зустрічі відбулися у ПШ “Школа радості”.

У роботі курсів взяли участь тернери-наставники: Олена Гальвіцька, Оксана Голодівська, Наталя Сенчишин, Люся Сакович, Оксана Винницька-Юсипович.

Курси для вчителів “від тексту до букви”
Курси для вчителів “від тексту до букви”

   

Понеділок, 26 липня 2021, 20:45

Радіо-інтерв’ю з Ольгою Зелінською

2:23 хв: “Ще задовго до того як офіційно розпочалася Нова українська школа я вже працювала з новими методиками оскільки була учасницею методичної системи “Лицем до дитини”, яка в певній мірі і стала основою цієї нашої Нової української школи, використовували багато таких інноваційних сучасних методик, які потрібно нашим новим дітям: дітям нового покоління.

15:06 хв: “Обов’язково вчителеві треба побувати в ситуації учня… щоб потім навчати дітей…

18:03 хв: “Цього року на нашому українсько-канадському Літньому Інституті, я зауважила, що власне учителі для яких не було так широко відкрите поле оцих інновації – вони готові, вони хочуть… Більшість учителів хочуть опановувати новими технологіями…

“Велике значення мало те, що в цей Літній Інститут, яке проводилося під керівництвом Міського управління освіти і наш Центр професійного розвитку педагогічних працівників… запрошували саме команди. Команди були з м.Львова й з Львівського ОТГ… Важливим було те, що з цими інноваціями, із новими методиками ознайомлювалися не лише окремі вчителі. А знайомилася команда на чолі з директором – заступник, психолог, фахівець з математичних наук, точних-природничих наук, вчитель української мови, вчитель іноземної мови і вчитель початкових класів.

“Така команда, яка охоплює практично всі сфери освітнього процесу в школі… Вони знайомилися кожен за своїми напрямками – в секціях працювали. І потім, колективно, разом на основі тих методичних новітніх, які вони опанували, мали створити міні-проєкти, як перспективний розвиток своєї школи…

Переглянути інтерв’ю можна за посиланням (відкриється нове вікно).

“Підсумки НУШ та дистанційне навчання” - радіо-інтерв’ю
“Підсумки НУШ та дистанційне навчання” - радіо-інтерв’ю

   

Сторінка 1 з 6