Різдвяна зірка і Три царі. Роздатковий матеріал.

Що таке Різдво? Різдво – це час коли ми відзначаємо день народження Ісуса Христа. І тому, Різдво Христове одне з улюблених дитячих свят.

Різдво це час коли Три Царі прийшли скласти привітання на день народження Ісуса Христа. Зірка на небі сповістила їм місце де народився Спаситель.

Спочатку цей роздатковий матеріал був подуманий для використання вдома на зимові канікули. Сьогодні його доцільно застосувати, як роздатковий матеріал для 1 класу НУШ. Матеріали допоможуть провести святкування Різдва змістовно й творчо.

Три Царі прийшли за Різдвяною Зіркою привітати Ісусика
Три Царі прийшли за Різдвяною Зіркою привітати Ісусика

Матеріали розроблені в 1984-1991 роках для учнів Кооперативної Школи ім. Цьопи Паліїв в м.Торонто, Канада.

Різдвяна Зірка – 1 клас

Для 1 класу відібрано текст, який відповідає спроможностям дітей шестирічного віку. Текст передбачений для самостійного читання учнями. Проте досвід показав, що для декотрих учнів необхідна допомога батьків чи вчителя, щоб відчитати текст.

Давно, дуже давно, жили три царі. Вони були дуже мудрі. Вони читали дуже мудрі книжки. Вони читали, що народиться Цар Світа. Вони читали, що коли Цар Світа народиться, тоді покажеться на небі ясна зірка. Ясна зірка покажеться там, де народиться Цар Світа. Вони читали, що Цар Світа буде зватися Ісус Христос.

Одної ночі царі побачили на небі ясну зірку. “Вже народився Цар Світа, Ісус Христос,” сказав один цар. “Вже народився Цар Світа, Ісус Христос,” сказав другий цар. “Вже народився Цар Світа, Ісус Христос,” сказав третій цар.

“Ходім і поклонімся Йому,” сказав один цар. “Ходім і поклонімся Йому,” сказав другий цар. “Ходім і поклонімся Йому,” сказав третій цар. “Ясна зірка покаже нам, де народився Ісус Христос,” сказали царі.

Ясна зірка показала царям, де народився Ісус Христос. Царі принесли Ісусові Христові дорогі дарунки. Царі поклонилися Ісусові Христові. Один цар приніс Йому золото. Другий цар приніс Йому ладан. Третій цар приніс Йому миро.

Царі принесли Йому золото, ладан і миро. Царі поклонилися Йому і пішли додому. Царі пішли додому і казали людям, що Ісус Христос народився. Вони казали людям, що Ісус Христос є Цар Світа. Вони казали людям іти і поклонитися Йому. Вони казали, “Христос Родився!” Люди казали, “Славім Його!”

Використано текст: Киріяк Ілля. (1959). Українська Читанка МАРУСЯ. Друге видання. Вінніпеґ, Канада: Рада Української Школи Канади, с.74-77.

Вправи та цікаві завдання – 1 клас

Для учнів 1 класу розроблені запитання, які дитина виконує прочитавши текст “Різдвяна Зірка” (див. вище).

Додатково дитині пропонується витяти зірки з срібного паперу, що забезпечує творчу діяльність для продовження теми.

Три царі – 2 клас

Для 2 класу відібрано текст, який відповідає спроможностям дітей семирічного віку. Текст представляє Різдвяну Євангелію у доступній формі.

Далеко, далеко від Вифлеєму їхали на верблюдах три Царі. Туп, туп, туп, ліниво стукали верблюжі копита. Дзінь, дзінь, дзінь, дзвонили дзвіночки на верблюжих шиях.

“В старих книгах є записано, що в цих часах має народитися Спаситель,” заговорив один Цар. “Так, так, я також таке читав,” сказав другий. “Цікаво, чи я за свого життя побачу Сина Божого,” сказав найстарший.

Туп, туп, туп, стукали по камені верблюжі ноги й дзінь, дзінь, дзвонили дзвіночки. Царі їхали до Вифлеєму.

“Гляньте, гляньте, туди,” показуючи в сторону Вифлеєму, крикнув один Цар. “Що це таке?” Що за дивне світло?” зауважив другий Цар. “Це зірка. Ця зірка так ясно світить. Їдьмо туди, за її світлом,” сказав найстарший.

Туп, туп, туп і дзінь, дзінь, дзінь, почулося в стаєнці. Три царі увійшли до стаєнки. “Нас зоря тут привела,” заговорив найстарший Цар. “Чи не народилося тут дитятко, Син Божий?”

Марія усміхнулася. Царі підійшли до Ісуса. Вони дали Йому дарунки – золото, ладан і миро. Царі раділи й дякували Богові.

Янгольські хори невпинно співали: Небо й земля, Небо й земля, Нині всі святкують!

Вправи та цікаві завдання – 2 клас

Для учнів 2 класу розроблені запитання, які дитина виконує прочитавши текст “Три царі” (див. вище). В кінці запитань є можливість дитині замислитися, що він чи вона хотіли б подарувати Ісусикові й це намалювати.

В матеріалах розміщено вірш “Темної ночі” та замальовка Мати Божої з дитятком Ісусом. Додатково є листки, на яких зображено стаєнку, зірку, ясла та Ісуса, що забезпечує творчу діяльність для продовження теми.

автор: Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > Різдво Христове > Зірка і Три Царі

Останнє оновлення на П'ятниця, 01 січня 2021, 20:32