Новини в освіті

Четвер, 31 січня 2019, 18:21

Інтегроване навчання до теми «100 днів у школі» у 1 класі

Пропонуємо інтегровані матеріали до теми «100 днів у школі» розроблені у 2007р. для учнів 1 класу (5,5 – 6,5 років) за принципами «Лицем до дитини» та Програмою Міністерства освіти і науки України.

В інтегрованій темі «100 днів у школі»
* інтегровано предмети «Українська мова», «Математика», «Образотворче мистецтво», «Художня праця»;
* подано матеріали для фронтального та індивідуального видів діяльностей;
* внесено інформацію для вчителя, яку можна заватажити та використати (текст для читання вголос, оформлення класу, лист до батьків);
* подано роздатковий матеріал для групового виду діяльності, картки візуального словника, словникові-карточки складанки та вірші-афіші;
* представлено книжечку легкого читання «Що є на світі?»;
* запропоновано книжечку-саморобку, яка замінює зошит учня.

Продовжити про одноденну тему для 1 класу…..

Інтерактивні методи навчання – 100 днів у школі
Інтерактивні методи навчання – 100 днів у школі

 

Понеділок, 21 січня 2019, 18:27

Як провести День Злуки 1919 у садках і школах?

День Злуки 1919 – це свято, яке відзначається 22 січня. Акт Злуки було урочисто проголошено Універсалом 22 січня 1919р. у Києві на Софійській площі. В цей історичний день українські західні, центральні та східні землі були з'єднані в одну єдину державу.

В Україні вперше зорганізовано живий ланцюг єднання 21 січня 1990р.. Живий ланцюг мав на меті об'єднати людей різних регіонів України. Люди трималися за руки, щоб створити людський (живий) ланцюг на трасах від Івано-Франківська, через Львів та до Києва.

Останніми роками з досвіду роботи можна стверджувати, що дітям та учням дуже подобається братися за руки та об'єднатися цілим садком чи школою в один живий ланцюг. Пропонуємо інноваційні технології як підготувати та провести акцію «Живий ланцюг».

Продовжити про День Злуки 1919

День Злуки у школі
День Злуки у школі

 

Четвер, 10 січня 2019, 18:07

Як навчати про «Різдво в Україні»?

Різдво – це календарно-релігійне свято. Багато традицій святкування Різдва в Україні та в цілому світі беруть початок в далекій старовині.

Коли Різдво в Україні? За традиціями григоріянського календаря Різдво відзначається 7го січня. Натомість, за юліянським календарем Різдво святкується 25го грудня.

Різдв'яний період насичений кольорами, запахами, смаками, мельодіями… І тому, про те, як святкують Різдво в Україні необхідно розмовляти, малювати, писати… з дітьми та учнями.

Нестандартні уроки в початковій школі включають навчальні діяльності під час яких докола однієї теми, інтегруються різні навчальні предмети та освітні галузі. Пропонуємо інтегровані матеріали до теми «Різдво» розроблені у 2002-2009рр. для учнів 1 класу (5,5 – 6,5 років) та для учнів 3 класу (7,5 – 8,5 років) за принципами «Лицем до дитини» та Програмою Міністерства освіти і науки України.

Продовжити про те, як навчати про «Різдво в Україні» ….

Різдво в Україні
Різдво в Україні

 

П'ятниця, 23 листопада 2018, 16:05

Інтегровані уроки до теми «День пам'яті жертв Голодомору» для 3 класу

Пропонуємо інтегровані матеріали одно-денної теми «День пам'яті жертв Голодомору» розроблені у 2005р. для учнів 3 класу (7,5 – 8,5 років) за принципами «Лицем до дитини» та Програмою Міністерства освіти і науки України.

В одноденній темі «День пам'яті жертв Голодомору 1932-33»
* інтегровано предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Я і Україна» та «Художня праця»;
* подано матеріали для фронтального та індивідуального видів діяльностей;
* внесено інформація для вчителя, яку можна заватажити та використати (вірші, оповідання, пресова інформація);
* подано роздатковий матеріал для фронтального виду діяльності «Скільки вмирало з голоду?» («Математика», «Я і Україна»)

Продовжити про одноденну тему для 3 класу…..

День пам'яті жертв Голодомору
День пам'яті жертв Голодомору

 

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 17:05

День Захисника України у «Джерельці»

…Напередодні свята у нашу школу завітали гості – канадські військові… Канадійці навчають українських військових, та поряд із тим військові з Канади зустрічаються з дітьми та молоддю, допомагають потребуючим.

У нашій школі канадські військові взяли участь у квесті…

Продовжити про відвідини канадських військових … (відкриється нове вікно).

День Захисника України у «Джерельці»
День Захисника України у «Джерельці»

 

Вівторок, 09 жовтня 2018, 15:35

День Захисника України

За останніми підрахунками півмільйона дітей в Україні бачили наслідки воєнних дій. І це лише на Донбасі. В інших регіонах батьки скаржаться на те, що діти часто задають «незручні питання про війну».

Про події на сході України говорити потрібно обов’язково. Інакше малюки будуть черпати інформацію з інших джерел. Багата дитяча фантазія може породити небажані страхи.

«День захисника України», який відзначається в Україні 14 жовтня нероздільно пов'язане із розвитком війська та військових традицій.

Військовослужбовці Збройних сил України можна підтримати написанням листів чи листівок. Наші військовослужбовці високо цінують листи від дітей та учнів. Вони стверджують, що такі листи їх уже підтримують на дусі у складних умовах боєвих дій.

Продовжити читати про «День захисника України» в школі

День Захисника України

 

П'ятниця, 07 вересня 2018, 17:00

Вхідне діагностування у 1 класі

З початком 2018 – 2019 навчального року початкова школа в Україні змінює пріоритети – від школи знань до школи компетентностей. Освіта дітей, які йдуть у 1 клас, відповідатиме вимогам ХХІ ст.

Коли початкова школа поповнюється новими першачками, вхідне діагностування необхідне для визначення подальших кроків у плануванні навчального процесу, щоб збагатити розвиток дитини.

НУШ покладає великі вимоги на соціальні компетентності учнів, складова яка до цього часу не була закладена в основу програм навчання. Для учнів, які поступають у школу вперше й які будуть навчатися за активними та інтерактивними методами навчання, соціальна складова дуже важлива. Тому доцільно зосередитися на діагностиці соціальних компетентностей учнів 1-го класу на початку навчального року.

Продовжити читати про вхідне діагностування у 1 класі

Вхідне діагностування у 1 класі

 

Четвер, 16 серпня 2018, 18:00

Перший інклюзивний дитячий садок відкрито у Львові

Дошкільний заклад має напрямок інклюзивного, тому що тут працюють з дітками з особливими освітніми потребами…

У закладі роблять акцент на навчанні та вихованні дітей за особистісно-орієнтованою парадигмою та працюють за унікальною власною прорамою навчання, яка побудована на підході «Лицем до дитини»…

Ми не ставимо за ціль перетворити дітей на геніїв. Ми хочемо показати діткам, наскільки цікавим і веселим можу бути навчання, якими цінним є здобуття досвіду, як круто бути самостійним і приймати рішення, як чудово вміти домовлятися і бавитися великою командою…

Продовжити читати про інклюзивний дитячий садок… (відкриється нове вікно)

Перший інклюзивний дитячий садок відкрито у Львові

 

Неділя, 10 червня 2018, 14:00

Як живе цікавий навчальний проект

Директор з навчання Оля Гісь розповіла про свої напрацювання в педагогіці…

…потрапляючи у школу, мене дуже сильно вражало, настільки там зміщені акценти і на уроках вчать не стільки думати, скільки заучувати. Як професійний математик, я точно знала, що це неправильно…. Найважливішим умінням є уміння думати, продукувати ідеї, а не знати напам'ять багато формул… у багатьох країнах третину підручника з математики займає тема «Гроші». В українських підручниках такої теми взагалі не було…

Я працювала кілька років у школі «Джерельце»… Відкриттям у педагогічній роботі було те, наскільки важкою є учительська робота. Після досвіду роботи в школі я почала вважати учителів подвижниками, бо це насправді дуже енергозатратна робота…

Вчитель молодших класів Раїса Фаль розповіли про методики та підходи до навчання, які використовує на уроках…

Це ігри, робота в команді та групі, завдання на швидкість, діти реагують один на одного і робота в команщді дуже впливає на загальний результат. У нас різні методи…інтегровані уроки… Це методика «Лицем до дитини», ми її запозичуємо. І бачимо, що дітям подобається і вони показують, що хочуть займатися такими методами, а не так, як раніше.

Продовжити про школу, яка запозичила «Лицем до дитини» … (відкриється нове вікно)

Як живе цікавий навчальний  проект

 

Середа, 04 квітня 2018, 18:03

Учителі та їхні «ЗАКАМАРКИ»

Торік молода львівська вчителька початкових класів Наталія Яйко разом зі своїми колежанками започаткувала кулб «Вчительські закамарки» – місце, куди можна прийти на каву, обмінятися досвідом і почитись одне в одного….

Спочатку в нього була зовсім інша мета: ми хотіли зустрічатися раз на місяць на кілька місяців. Та коли побачили, що до нас приєднуються люди, іо зрозуміли що йдемо в правильному напрямі й змінили формат…

Ми працюємо за тематичним навчанням, якраз освоюємо програму «Крок за кроком». Минулого року я працювала за принципами «Лицем до дитини». Тематичне навчання, про яке зараз усі говорять, у багатьох львівських школах упроваджується вже давно…

Продовжити читати про «Вчительські закамарки» … (відкриється нове вікно).

Наталія Яйко

 

Вівторок, 13 березня 2018, 17:15

Іванна Кобернік про освітні новації в Україні

…з 1 вересня у школах почне діяти новий Стандарт початкової освіти, затверджений урядом. Він називається Нова українська школа і змінює нарешті не тільки форму, але й зміст та філософію шкільної освіти….

…Ми не знаємо, що буде через 20 – 30 років, і не можемо цього знати. Можемо лише підготувати дітей до того, до чого можемо. Тобто, ми маємо навчити їх вчитися. Ми маємо дати їм розуміння, що вчитися треба впродовж життя….

…Сучасному суспільству потрібні саме такі люди – які не бояться ставити запитання, не бояться приймати рішення, не бояться нестандартно мислити. Тому держава саме на це повинна витрачати свої гроші. А тихі, покірні, слухняні – не потрібні…

…є система «Лицем до дитини», яка реалізується зараз переважно у Львівській області. Там інший спосіб інтеграції, є тема дня і нема чіткого поділу на предмети. На одному уроці діти виконують і вправи з математики, і з розвитку мовлення, і з письма, і з природознавства. Це повністю відповідає новому державному стандарту, який передбачає, що очікуваних результатів можна досягти різними шляхами….

Продовжити про освітні новації в Україні… (відкриється нове вікно).

Іванна Кобернік про освітні новації в Україні

   

Середа, 07 березня 2018, 17:18

Як цікаво розказати про Тараса Шевченка в першому класі?

Як цікаво розказати про Тараса Шевченка в першому класі?

УРА-А-А-А!!! Офіційна сторінка Нової української школи (НУШ) розмістила наші навчальні матеріали присвячені вивченню інтегрованої теми у 1-му класі – «Сім'я Тараса Шевченка» - книжечка для читання, зошит для учня та описи діяльностей з мовно-літературної, математичної, інформатичної, громадянської та історичної освітніх галузей за новим Державним стандартом.

Всі матеріали «схвалені дітьми»!

Велике дякую всім, всім, всім… хто були причетні – а це: Олена Гальвіцька, Оксана Ганик, Ірина Гурка, Катерина Куса, Марія Логуш, Галина Овчар, Катерина Стецик, Наталя Шумада, Марія Шуневич, Ліда Хоршунова, Мирослава Товкало.

Продовжити про інтегровані матеріали до теми «Сім'я Тараса Шевченка» для 1 класу… (відкриється нове вікно).

   

Понеділок, 12 лютого 2018, 13:20

Екскурсія в Гарнізонний храм м.Львова

Екскурсія для школярів у визначні місця України – це технологія, яка нам дає можливість застосувати інтерактивне навчання для розвитку компетентностей Нової української школи (НУШ). Гарнізонний храм у Львові (Церква Петра і Павла) – це місце пам'яті та пошани новітніх героїв України.

Відомий у Львові як Костел Єзуїтів Гарнізонний храм збудований у стилі бароко на початку XVII ст. В часи радянського періоду на довгі 65 років двері храму зачинились для віруючих та прихожан. Наприкінці 1990-х років у Гарнізонному храмі св.а. Петра і Павла провели археологічні розкопки. Сьогодні далі ведеться поступова реставрація.

У храмі св. а. Петра і Павла є багато світлин з неймовірними українцями, які заради нас віддали своє життя. Це «Небесна сотня» – мирні, свідомі громадяни України, які розуміли, що треба берегти майбутнє.

Запропоновану екскурсію в місце пам'яті «Небесної сотні» доцільно проводити з учнями 3-4 класу. Перед екскурсією необхідно було провести з дітьми грунтовну підготовчу роботу.

Під час екскурсії учні були розділені на групи. Кожна група отримала картку із завданнями. Екскурсійні завдання були як групового так і індивідуального характеру. У ході екскурсії учні мали можливість розвинути вміння із чинного документу «Державний стандарт початкової освіти».

По поверненню до школи діти писали лист Героєві, якого собі обрали. Ще довго після екскурсії ми неодноразово малювали малюнки, робили обереги і приносили до цього храму.

Автор тексту: Наталія Яйко

Продовжити про екскурсію в Гарнізонний храм

Екскурсія в Гарнізонний храм м.Львова

   

Четвер, 08 лютого 2018, 17:04

Як нестандартно вчать у «Школі радості»

Як нестандартно вчать у «Школі радості»

У школі на вулиці Пулюя вчитель є модератором і співрозмовником для своїх учнів, а дітей не вчать читати літери та склади.

Ольга Васильків очолює «Школу радості»… Зараз тут навчається двісті вісімдесят дітей…

У 1995 році до Львова з Канади приїхала – громадська діячка, авторка методу особистісно-орієнтованого навчання дітей у початковій школі «Лицем до дитини» Оксана Винницька….

Продовжити про «Школу радості»… (відкриється нове вікно).

   

П'ятниця, 12 січня 2018, 12:02

22 січня – День Собороності, Єдності та Державності України

В Україні та світі щорічно в день 22-го січня відзначається День Соборності України. 22-го січня 1918р. Українська Народня Республіка (УНР) проголосила незалежність українських земель. А, рік пізніше, 22-го січня 1919р. відбулося з'єднання Західно-Української Народньої Республіки (ЗУНР) та Української Народньої Республіки (УНР) в одну соборну державу.

Тематичний день у школі – це коли всі уроки протягом одного навчального дня присвячені одній темі. Під час тематичного дня уроки всіх освітніх галузей інтегровані в одне ціле.

Малюнок, фотографія, інфографіка – це зображення, які надають кожному з нас можливість краще уявити події історичної давності. Запропоновані навчально-виховні матеріали рекомендують використати фотографії подій, які відбулися до, під час і після історичної дати 22-го січня 1918р.

Даючи можливість учням працювати з першоджерелами, ми не ставимо за мету переконати чи завчити «правильні» висновки щодо історичних подій. Окремі форми документів – це ґазети, в яких має місце багато різновидів подачі інформації. Коли учні активно досліджуть та обговорюють першоджерела, вони набувають розуміння, що минуле відкрите для різних тлумачень і що одна й та сама подія може викликати суперчливі пояснення.

Продовжити про тематичний день у школі – 22 січня

22 січня – День Собороності, Єдності та Державності України

   

Вівторок, 12 грудня 2017, 18:52

Як вчителька початкових класів випередила новий стандарт на вісім років

Як вчителька початкових класів випередила новий стандарт на вісім років

«24-та школа ніяк не відрізняється зі стіни львівських камениць…. Незнайомці з легкістю можуть її не помітити… нічого не вказує на те, що тут вчителює Олена Леонідівна, яка вже вісім років працює, так, як тільки з наступного року почнуть 22 тисячі вчителів початкових класів: навчає в групах, інтегрує предмети, використовує проектне навчання і сама обирає методики, за якими діти вчаться писати і читати…

Своє перше слово учні пані Хелени пишуть у прешому класі в преший тиждень навчання. Без довгого заучування букв і безперестанного сладання їх у склади….

На систему навчання від тексту до букви (тобто не за букварем, а методом цілих слів) пані Хелену вісім років тому намовила Людмила Земба, яка була інспектором школи в РАЙВО…. Матеріали готувала і вдень, і вночі, бо підручниками в першому класі не користувалася. Треба було розробити книжечки, картки з завданнями, інтерактивні вправи. Ходила по школах, які вже мали такий досвід, радилась, запозичала…

Продовжити про вчительку, яка випередила Нову українську школу (НУШ) Олену Гальвіцьку…. (відкриється нове вікно)

   

Вівторок, 12 грудня 2017, 11:52

Інтерактивне навчання – 2 клас – «Знайди когось»

Під час інтерактивного навчання, де використовується вправа «Знайди когось», кожна дитина отримує картку діяльності – аркуш паперу з таблицею, яку необхідно заповнити. Вільно рухаючись по класу, учень спілкується з однокласниками й знаходить тих, кого може вписати в таблицю. Учень записує ім'я однокласника у відповідне віконечко.

Ліда Хоршунова, вчитель початкових класів і методист НМЦО м.Львова запропонувала вправу «Знайди когось» у 2 класі під час тижневої інтегрованої теми «Я і моя родина». Вправа, коли проведена разом з іншими завданнями, вправами та діяльностями, дає учням можливість «ідентифікувати себе зі спільнотами» [ГІО 7.1].

Інтерактивне навчання – 2 клас  – «Знайди когось»

Галина Андрейко, учитель початкових класів застосувала у своєму другому класі інтерактивне навчання у формі вправи «Знайди когось» під час проведення тижневої інтегрованої теми «Хобі та професії».

Кожного року у місяці березні в Україні вшановується поета та художника Тараса Шевченка (1814-1861). Ірина Мізерак, учитель початкових класів описує, як вона використала інтерактивну вправу «Знайди когось» коли проводила навчання у 2 класі в березні з нагоди вшанування українського Кобзаря – Тараса Шевченка. Оксана Ганик, вчитель початкових класів та методист НМЦО м.Львова використала декілька сучасних технологій навчання для проведення інтегрованої тижневої теми «Праця та зацікавлення в сім'ї Тараса Шевченка», яка розроблена з врахуванням особливостей дітей віку другого класу та інтегрує всі освітні галузі Державного стандарту України.

Продовжити про інтерактивне навчання у 2 класі….

   

Субота, 21 жовтня 2017, 13:50

Інтерактивне навчання – 1 клас – «Знайди когось»

Інтерактивна вправа «Знайди когось» надає можливість учням поспілкуватися між собою й краще пізнати один одного на тему, в якій інтегровано освітні галузі.

Світлана Кіндрат, учитель початкових класів описує інтерактивну вправу «Знайди когось» так: «Перед початком діяльності я поділила клас на дві групи: Жовті овочі” та “Жовті фрукти. Кожна дитина отримала аркуш паперу з таблицею із запитаннями. Діти заповнювали таблицю, спілкуючись між собою.

Для проведення тижневої теми «Добре серце» Світлана Кіндрат запропонувала дітям карточки із завданнями шукати тих, хто робить добрі справи.

Тематичний день «Пам'ять жертв Голодомору», Світлана Кіндрат розпочала з інтерактивної вправи «Знайди когось». Описуючи свій досвід, учителька згадує, що в ході роботи учні знайшли декількох дітей, які бачили, як хтось кидав хлібом.

Галина Цебенко, учителька початкових класів, запропонувала своїм дітям у першому класі індивідуальні картки до інтерактивної вправи «Знайди когось» із трьома запитаннями з інтегрованої теми «Червоний колір».

Інтерактивне навчання – 1 клас  – «Знайди когось»

Вчитель початкових класів і методист Навчально-методичного центру освіти м.Львова, Оксана Ганик, застосувала інтерактивне навчання для інтегрованої теми «Зимові розваги».

Відчитування тексту, знаходження співрозмовника, ставлення запитання, записування відповіді – це частина процесу розвитку життєвих компетентностей, які прописані у вимогах Державного стандарту початкової загальної середньої школи.

Продовжити про інтерактивне навчання у 1 класі….

   

Субота, 14 жовтня 2017, 17:50

У Львові будуть державні школи повного дня

У Львові будуть державні школи повного дня

Сьогодні, 13 жовтня 2017 під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, ухвалено рішення про створення школи повного дня.

Участь у пілотному проекті "Школа повного дня" братиме чотири навчальних заклади м.Львова, СЗШ№77, СЗШ№98, "Школа радості" та школа "Джерельце". Всі пілотні школи навчаються за принципами “Лицем до дитини”. Школа працюватиме з 08:30 (09:00) год. до 15:30 (16:00) год.

«Навчально-виховний процес триватиме упродовж восьми годин. В першій половині дня буде навчальна діяльність, фронтальна, групова, інтерактивна. Друга половина дня обов’язково включатиме розвиткову та пізнавальну діяльність. Щодня діти матимуть змогу брати участь у різноманітних екскурсіях та відвідувати гуртки. Після 16.00 вони або йдуть додому, або ж залишаються на групі продовженого дня та відвідуватимуть гуртки, які будуть працювати у школі», – сказала Зоряна Довганик, начальник Управління освіти м.Львова.

   

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 17:40

“Школа Радості” у м.Львові відзначила 20 річчя

“Школа Радості” у м.Львові відзначила 20 річчя

Школа працює за програмою Міністерства освіти і науки України на засадах особистісно-орієнтованого навчання. Колектив школи співпрацює з громадською організацією “Школа без сліз”, навчає за принципами “Лицем до дитини”, бере участь у міжнародних проектах. Назва школи є складовою її філософії.

Першим директором ЛЗСШ І-ІІ ст. “Школи Радості” була Любов Чуба (1955-2005), яка у своїх спогадах написала: “Реальні зміни в освітньому середовиші міста спонукали до того, щоб не давати школі номер, а придумати їй назву – “Школа Радості”. Сьогодні назва школи стала однією з ключових складових її іміджу. Замість порядкового номеру, школа має власне ім’я, свою філософію у підході до процесу навчання, свою концепцію розвитку... Все почалося у 1991р. з приїздом учительки з Канади, українки за походженням – Оксана Винницької”.

Продовжити тему: Пресове повідомлення Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради Світового Конґресу Українців – СКВОР-СКУ (відкриється нове вікно).

Продовжити тему: Пресове повідомлення Львівської міської ради (відкриється нове вікно).

   

Сторінка 1 з 4