Інтегровані уроки – 1 клас – НУШ

У 2018 – 2019 навчальному році початкова школа в Україні перейшла на Державний Стандарт Нової Української Школи – НУШ. Програма початкової школи розроблена за новим Державним Стандартом обов'язкова для всіх вчителів, які набирають дітей у 1 клас.

Розробки нестандартних уроків в початковій школі дуже потрібні. І саме створенням, пілотуванням та вдосконаленням нестандартних укроків займаються творчі вчителі, які працюють за принципами «Лицем до дитини».

Ми спостерігаємо щораз більше бажання учителів провести інтегровані уроки в початковій школі. Проте конспекти інтегрованих уроків в початковій школі не так просто знайти. І тому, настав час подати у вільний доступ всі «методичні рекомендації – початкова школа» розроблені творчою групою освітян протягом 1995 – 2015 рр.

Конспекти уроків – 1 клас – НУШ
Конспекти уроків – 1 клас – НУШ

Запропоновані матеріали розроблені коли початкова школа ще працювала за попередніми програмами та стандартами. В матеріалах застосовуються інтерактивні технології та особистісно-орієнотована модель навчання. Сьогодні концепція Нової Української Школи – НУШ заохочує, щоб учителі застосовували інноваційні технології в початковій школі.

Ми пропонуємо учителям фронтальні, групові, парні та індивідуальні інтерактивні методи навчання.

Всі навчально-методичні матеріали викладені у вільному доступі. Використання цих матеріалів з дітьми та учнями підтримується і заохочується. Проте, дуже просимо віддавати належне тим, хто творив ці матеріали й не привласнювати їх собі.

Інтегровані уроки в букварний період
Інтегровані уроки в букварний період

Як використовувати інтегровані уроки в букварний період у 1 класі?

Перші чотири місяці (вересень – грудень) у 1 класі вважаються підставовими коли йде мова про те як навчити дитину читати. Традиційно цей чотири-місячний період називають «букварним».

Чому? Бо традиційно в школах України (і до недавна не тільки) використовувалася книжка-підручник, яку називають «Буквар». З вересня по грудень першачків (дітей у 1 класі) навчали букв. Далі їх навчають як ці букви зливати в склади й згодом відчитувати слова й речення. Мета такого «букварного» навчання – навчити дитину читати.

Натомість вчителі, які навчають за принципами «Лицем до дитини» вже з 1990их років застосовують технологію «від тексту до букви» особливо в букварному періоді.

Метод інтегрованого навчання – це коли ввесь навчальний процес у класі запланований довкола однієї теми. У вересні місяці ми пропонуємо наступні тематичні тижні:

Семінар для вчителів «Інтегроване тематичне навчання»
Семінар для вчителів «Інтегроване тематичне навчання»

Тематичні тижня ідеально підходять для відзначення клендарних свят

На цих сторінках Тобі пропонується переглянути одно-тижневі теми розроблені протягом 1995 – 2015 рр. для 1 класу. Ці теми розраховані на один тиждень класної роботи. Під час кожної теми учні у 1 класі виконують вимоги Державного стандарту. Всі діяльності заплановані з метою інтегрувати різні предмети навчальної програми.

Теми пов'язані з календарними святами ідеально надаються для інтеграції. Коли учнів 1 класу відвідує св. Миколай (День св. Миколая), на ялинці висять іграшки (Новорічні свята), в школі чути запах ковбаски (Великдень), мами, бабусі, хресні, тітки першокласників усміхнені (День матері) – дітям цікавіше вчитися та розвивати необхідні компетентності.

Ми пропонуємо наступні тематичні інтегровані дні:

Творимо тематичне освітнє середовище для НУШ
Творимо тематичне освітнє середовище для НУШ

Чому доцільно залучати учнів 1 класу до шкільних тематичних інтегрованих днів?

З 2014-2015 навчального року вчителями, які працюють за принципами «Лицем до дитини» запроваджено шкільні тематичні дні. Такі дні запроваджено з метою відзначити пам'ятні дати уникаючи формальностей та урочистих лінійок.

Тематичні інтегровані дні – це коли всі учні школи, від наймолодшого першокласника до найстаршого старшокласника протягом одного дня займається одною й тою самою темою.

Актині тематичні дні у 1 класі
Актині тематичні дні у 1 класі

Коли проводиться тематичний день протягом одного дня учні на всіх предметах навчальної програми залучають дані, предметні матеріали, книжки, листки діяльностей і т.д., які мають відношення до пам'ятної дати.

Такі дні дуже успішні. Інтегруючи різні предмети або освітні галузі, учням надається можливість краще вивчити матеріал та розвинути необхідні компетентності.

автор – Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас

Останнє оновлення на Вівторок, 27 серпня 2019, 19:32
 


Інтегровані уроки
«Перший тиждень»
«Перший тиждень»


Інтегровані уроки
«Осінні яблука»
«Осінні яблука»


Інтегровані уроки
«Різдво»
«Різдво»


Інтегровані уроки
«Вербові котики»
«Вербові котики»


Інтегровані уроки
«100 днів у школі»
«100 днів у школі»


Інтегровані уроки
«Добре серце»
«Добре серце»