Школа повного дня (ШПД) у ПШ “Світанок”

Школа повного дня в початковій школі «Світанок» стартувала в 2017 році як складова НУШ.

Цікавинкою в школі є пошуково-дослідницька діяльність коли вчителів проводять ознайомлюючі досліди для дітей та звертають увагу на збереження навколишнього середовища. Впродовж дня проходить вивчення англійської мови для дітей. Кожного дня проводяться короткі заняття з англійської мови.

Не одна мама підтвердила, що її дитині цікаво навчатися у школі «Світанок» та що в дітей хороший розвиток.

Школа повного дня (ШПД) у ПШ «Світанок»
Школа повного дня (ШПД) у ПШ «Світанок»

Історія впровадження ШПД у Початковій школі «Світанок»

Проєкт «Школа повного дня» (ШПД) стартував у 2017 році. Через те, що наша школа у 2017-2018н.р. пілотувала проєкт Державного стандарту НУШ ми не змогли долучитися до проєкту ШПД на старті. Та вже від тоді мріяли про Школу повного дня, бо бачили багато переваг.

У ПШ «Світанок» розпочали впроваджувати проєкт «Школа повного дня» з 2018 року для 1-х класів. Поступово організували освітній процес у Школі повного дня для всіх класів.

Розвиток Школи повного дня у ПШ «Світанок», м. Львів
Розвиток Школи повного дня у ПШ «Світанок», м. Львів

Вчителі, які брали / беруть участь у запровадженні ШПД

У Початковій школі «Світанок» працює багато вчителів і діє багато паралелей. З 2018р. коли в школі запроваджено проєкт «Школа повного дня» навчали й працювали з дітьми наступні вчителі:

У 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021, 2021-2022н.р. навчали вчителі: Головніна Ольга, Гладких Світлана, Кузик-Лушней Ольга, Ленець Ольга, Парпан Галина, Сольська Світлана, Янчишин Ірина.

У 2019-2020, 2020-2021 навчала вчителька Майорчак Ірина.

У 2019-2020, 2020-2021, 2021-2022н.р. навчали вчителі: Арделян Христина, Бенцак Юля, Іватьо Ольга, Кардаш Мар’яна, Кемська Ірина, Когут Ольга, Мадай Ірина, Нагорнюк Мар’яна, Пак Лариса, Пастушук Наталя, Попович Олена, Працьовита Оксана, Сидор Оксана.

У 2020-2021, 2021-2022н.р. навчали вчителі: Деревляна Оксана, Клочник Наталя, Кобрин Наталя, Коромець Галина, Кряж Оксана, Тузяк Тетяна.

У 2021-2022н.р. навчали вчителі: Білецька Марія, Бучко Ірина, Каталах Надія, Кушка Ольга, Панчишин Мирослава, Пеленська Наталя, Скольська Ірина.

Вивчення англійської мови у Школі повного дня

У Школі повного дня англійська мова вивчається щодня.

Директор ПШ «Світанок» згадує, що ідея про вивчення іноземної мови щодня, використовуючи години Школи повного дня, у неї виникла після зустрічі директорів шкіл, які реалізовують проєкт «Школа повного дня». На одній такій зустрічі в УО ДГП ЛМР Оксана А. Винницька-Юсипович розповіла:

«Система 20 хв. щоденного вивчення французької була за часів коли я вчила в Канаді. Також діти щодня мали 30 хв. української мови. Навчальний день тривав з 9.00 до 16.00. Була перерва зранку і обідня довга перерва».

Директорку це зацікавило і вона вирішила довідатись про вивчення іноземної мови більше.

Дослідження вказують, що приділяти увагу вивченню мови потрібно щодня.

  • Систематичні заняття принесуть результат, навіть якщо ви будете займатися по 20-30 хвилин в день, бо сформується звичка.
  • Часте повторення сприяє кращому запам'ятовуванню. Якщо ви сьогодні вивчите 50 слів і тиждень не будете згадувати про англійську, то з цих 50 слів в пам'яті, в кращому випадку, залишаться одне-два. А якщо будете вчити щодня по 5 слів, повторюючи ті, які запам'ятовував раніше, то через 10 днів, ваш лексичний запас буде багатшим на 50 слів.

Незважаючи на переваги щоденного вивчення іноземної мови у типовому навчальному плані НУШ у 1 класі відведено лише 2 години, а в 2-3 класах – 3 години на вивчення іноземної мови. Досвід показує, що це замало для вивчення іноземної мови.

У ПШ «Світанок» ми вирішили внести в розпорядок дня щоденне вивчення англійської мови за рахунок годин Школи повного дня. У ті дні, коли нема англійської мови у розкладі уроків додатково учитель англійської мови проводить короткі заняття у формі ігор та бесід – один день – 1 вчитель, другий день – 2 вчитель.

Діти з великим захопленням грають ігри, переглядають і обговорюють відео, мультфільми, виконують творчі завдання, працюють в групах, влаштовують змагання. Батьки ці заняття сприймають як додаткову можливість для дитини у вивченні мови.

Заняття з англійської мови у ШПД-ПШ «Світанок»
Заняття з англійської мови у ШПД-ПШ «Світанок»

Уроки в довкіллі у Школі повного дня

Діти мають право на здорове і цікаве життя в гармонії з природою.

Тому що учитель проводить більше часу з дітьми і не є обмежений дзвінками та уроками проєкт «Школа повного дня» дозволяє проводити уроки в довкіллі. Перебуваючи поза межами класу учні закріплюють поняття «жива і нежива природа».

Діти багато часу проводять на шкільному подвір’ї, що розширює їхній освітній простір. Це дає можливість учням опанувати на практиці ті життєві компетентності, які передбачені Державним стандартом початкової освіти.

Навчання в довкіллі ставить за мету формування в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, сприяння розвитку наукового мислення, інтересу до вивченого матеріалу, ознайомлення з культурно-суспільним надбанням нашого народу та людства, національними традиціями.

Ми прагнемо показати їм життя, що вирує за межами школи.

Навчання у довкіллі
Навчання у довкіллі

Творчо-дослідницька діяльність

Тому що в Школі повного дня діти перебувають в школі впродовж цілого дня ми маємо можливість застосувати різні елементи творчо-дослідницької діяльності.

І так, ми використовуємо тренажери, настільні ігри, тематичні пазли (складанки), лабіринти, сюжетно-рольові ігри. Таке залучення дітей до активної діяльності не тільки розвиває творчий потенціал, примушуючи фантазувати, імпровізувати, а й спонукає дитину розробляти власні стратегії. А це сприяє розвитку критичного мислення.

З дослідницької діяльності ми проводимо заняття з природним матеріалом. Ми не просто читаємо в підручнику про природу. Ми працюємо з сухими листочками, шишками, гілочками, квітами, різними крупами. Ці предмети природи ми використовуємо в дослідницькій діяльності: досліди з ґрунтом, шишками, мильними бульбашками; вирощування квасолі та багато іншого).

Така діяльність дуже подобається дітям та сприяє формуванню елементарних навичок пошукової роботи, що визначено Державним стандартом початкової освіти.

Творча та пошуково-дослідницька діяльність
Творча та пошуково-дослідницька діяльність

Відгуки батьків про ШПД

Школа повного дня – це чудова можливість більше розвиватись. Мій син на ШПД займається дослідницькою роботою, спостереженнями за природою під час прогулянок, велика увага приділяється читанню, багато розвивально-навчальних ігор проводиться, також більше часу є для вивчення англійської мови.
Ірина Кемська, мама учня 2-Д класу

Моя дитина із задоволенням відвідує Школу повного дня. Тут діти мають можливість весело провести час за переглядом цікавих відео, прогулянками на свіжому повітрі, навчанням в ігровій формі, також є можливість виконати домашнє завдання. Моя дитина завжди повертається дому у піднесеному настрої і з позитивними емоціями.
Ольга Когут, мама учня 4-Г класу

Я дуже задоволена, що є можливість залишати дітей на ШПД. Мої дівчатка із задоволенням відвідують заняття з англійської мови, із захопленням розповідають про цікаві досліди, творчі роботи. Важливо, що ШПД передбачає також прогулянки. Це сприяє гармонійному розвитку моїх дітей.
Оксана Деревляна, мама учениць 3-Г класу

Автори:
Ліда Андрушко, м. Львів ПШ «Світанок» - директор
Тетяна Тузяк, м. Львів ПШ «Світанок»
Наталя Кобрин, м. Львів ПШ «Світанок»
Мар’яна Кардаш, м. Львів ПШ «Світанок»
Оксана Сидор, м. Львів ПШ «Світанок»

Лицем до дитини > Школа повного дня > ПШ «Світанок»

Дата створення: 24 червня, 2022 р.

Останнє оновлення на Неділя, 26 червня 2022, 17:18