Свято Різдва Христового. Дидактичний матеріал.

Різдвяні свята традиційно припадають на зимові канікули.

Різдво це час коли ми відзначаємо день народження Ісуса Христа. Тому доцільно з дітьми запланувати написати привітання на день народження малому Ісусику.

У цих матеріалах розміщена розповідь про Різдво Христове для дітей. Текст про Різдво доступний для читання на цій сторінці або для завантаження. Додатково розміщені цікаві завдання для дітей на тему “зірка”.

Різдво Христове - Ікона
Різдво Христове - Ікона

Матеріали розроблені в 1984-1991 роках для учнів Кооперативної Школи ім. Цьопи Паліїв в м.Торонто, Канада.

Ісусик – 3 клас

Для 3 класу відібрано текст “Ісусик”, який представляє в доступній формі оповідь про народження Ісуса Христа.

Стояла при порозі маленька стаєнка, такий вертеп для осликів і воликів. У середині була дерев’яна скринька, жолоб на сіно для худібки, що там жила. І там народився маленький хлопчик, Ісусик. Мама поклала його до цієї скриньки, бо він не мав ліжечка, і накрила його пеленками. А віл дихав на нього, щоб його огріти.

І тоді стало діятися щось дивне. Над вертепом зійшла велика зоря-комета з довгим хвостом і світила так ясно, що люди йшли за нею; вона провадила їх до вертепу, до Ісусика.

І прийшли пастушки, що пасли вівці, і люди, і три царі зі Сходу. Царі ці були дуже багаті і принесли Ісусикові дорогі подарунки. А з неба злетіли янголи і співали дуже гарні пісні. І всі люди тішилися, бо знали що народився Божий Син, і називали його царем.

І тепер кожного року на Різдво святкуємо народження Ісусика. У Свят-Вечір прибираємо ялинку, співаємо колядки, йдемо до церкви і радіємо, що народився Ісус Христос, Син правдивого Бога.

Використано текст: Винницька (Пеленська) Ірина. (1977). “Ісусик”. У збірнику Українське дошкілля. Збірник виховних матеріялів для українських родин і дитячих садків, Ред. Ярослав Чумак. (1977). Торонто, Канада: “Добра книжка”, с.187.

Буклет-книжечку, як дидактичний матеріал можна розширити на великий екран або завантажити та роздрукувати.

Вправи та цікаві завдання для дітей – 3 клас

Для учнів 3 класу розроблені запитання, які дитина виконує після прочитання тексту “Ісусик” (див. вище. Для того, щоб підкріпити хто прийшов відвідати Ісусика представлено сторінки-замальовки, на яких дитина може намалювати або розфарбувати Вефлеємську Зірку.

Додатково для учнів 3 класу представлено вірш “Різдвяна зірка”. Продовжуючи тему “зірка”, дітям пропонується відповісти на запитання про зірку та змайструвати зірку з паперу.

Різдво Христове – 4 клас

Для 4 класу створено текст “Різдво Христове”. В тексті представлено традиційну біблійну історію, але з точки зору сучасної дитини. В тексті є запитання до дитини, мета яких персоніфікувати те, що читає дитина.

Марія й Йосиф зберігали чудову таємницю. Ангел сказав Марії, що вона породить сина, який буде Син Божий. Марія і Йосиф проготовлялися до народин.

Йосиф збудував дерев’яну колиску в своїй майстерні. Марія сплела теплий коцик. Навіть бабця приготовлялася. Вони зробила нову іграшку.

Одного дня цар Ірод проголосив, що він хотів всіх людей почислити. Це означало, що Йосиф мусів піти до Вефлеєму й разом з собою взяти Марію.

Якщо ти коли небудь переносився / переносилася до нової хати ти знаєш, що є дуже трудно прощатися з приятелями. Часом є навіть страшно переноситися6 правда? Так і почувалася Марія, їй було сумно залишати свій дім і нову колиску та коцик. Вона мала надію, що вона повернеться заки народиться її дитина.

В той час не було авт та машин і, тому що дорога до Вефлеєму була дуже далека Марія мусіла їхати осликом. Чи ти колись їхав / їхала автом у довшу дорогу? Ти напевно був / була дуже змучена. Уяви собі, яка змучена Марія мусіла бути, якщо вона їхала осликом цілу дорогу.

Тому, щоб багато людей мусіло приїхати до Вефлеєму на перечислення, в місті було переповнення. Йосиф всюди стукав, щоб знайти місце де можна було б переспатися. Але місця не було.

Нарешті добродушний чоловік сказав, що вони можуть переспати в його стайні. Було пізно й Марія була змучена, так що Фосиф зробив їй ліжко з чистого сіна.

Різдво це час коли ми відзначаємо день народження Ісуса Христа
Різдво це час коли ми відзначаємо день народження Ісуса Христа

В ночі Марія породила дитину. Вона завинула його в чисте простирадло. Вона положила його в дерев’яну скриньку де господар тримав зерно для звірят. Чи тобі колись так сталося, що день зачався зле, але скінчився дуже добре? Коли Марія вперше побачила Ісусика, вона буда дуже щаслива.

Недалеко Вефлеєму пастухи пасли вівці. Нарах перед ними з’явився янгол, який їх дуже настрашив. Янгол сказав: “Не бійтеся. Я маю для вас добру новину. Ісусик народився. Він є в стайні й лежить у яслах.”

Пастухи встали й пішли до Вефлеєму. Вони знайшли Марію, Фосифа й Ісуса. Вони поклонилися йому.

Незадовго багато людей довідалися про народини Ісуса. Вони прийшли його побачити й принесли йому дари. Якщо би ти був / була в Вефлеємі в той час може і ти би пішов / пішла відвідати Ісуса!

Як вже всі відійшли Марія заколисала маленького Ісусика. Їй пригадалося все, що сталося й вона усміхнулася. Вона знала, що вона завжди пам’ятатиме коли Ісус народився.

Дякую Боже, що ти нас так любиш, що ти прислав свого сина нам на землю. Поможи мені завжди пам’ятати про твою любов і ширити ї поміж другими. Маріє – мати Божа навчи мене любити Ісуса.

Буклет-книжечку, як дидактичний матеріал можна розширити на великий екран або завантажити та роздрукувати.

Вправи та цікаві завдання для дітей – 4 клас

В тексті “Різдво Христове” для учнів 4 класу (див. вище внесені особисті запитання, які спонукають дитину замислитися над тим, що означає Різдво Христове для неї. Є можливість проілюструвати свої роздуми.

Додатково розроблені запитання, які дитина виконує прочитавши текст “Різдво Христове”.

автор: Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > Різдво Христове > Свято

Останнє оновлення на Субота, 02 січня 2021, 18:16