Читаємо про Голодомор – «Забрали все!» – 1 клас

На запит: що читати з дітьми про Голодомор? пропонуємо книжечку легкого читання «Забрали все!», яка написана для:
тематичного дня «День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років*» у 1 класі
*середнього рівня читання 1 класу.

Читаємо про Голодомор у 1 класі
Читаємо про Голодомор у 1 класі

Як використовувати книжечку про Голодомор?

Книжечка про Голодомор 1932-1933 років «Забрали все!» розрахована для використання при проведенні тематичного дня «День па'м'яті жертв Голодомору 1932-1933 років».

Вчителі, які працють за принципами «Лицем до дитини» у 1 класі cпочатку пропонують використати вірш, як засіб вшанування пам'яті застосовуючи техніку читання хором, в унісон або відлунням.

Далі пропонується з учнями виготовити незабудки пам'яті, які кожна дитина може почіпити собі й носити впродовж дня. В кінці тематичного дня учні беруть незабудку додому, як пригадку, щоб в четверту суботу листопада запалити вдома Свічку пам'яті вшановуючи таким чином дітей, які загинули голодною сметрю під час ґеноциду українського народу.

У п’ятницю, ми з дітьми (1 клас) мали бесіду про Голодомор 32-33 років. Читали книжечку "Забрали все!". Згадували про акцію "Засвіти свічечку". Сьогодні вже вівторок а діти досі обговоюють почуте, беруть книжечку і перечитують знову і знову.
Ліда Хоршунова, вчитель, ПО «Джерельце» м.Львів

Державний стандарт початкової освіти

Книжечка «Забрали все!» відповідає критеріям Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 21 лютого 2018 р. №87, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. №688 і відповідає вимогам до обов'язкових результатів навчання здобувачів освіти:

з мовно-літературної освітньої галузі – розповідає про власні відчуття та емоції від прослуханого / побаченого… [2 МОВ 1.8]

з громадянської та історичної освітньої галузі – розрізняє теперішнє, минуле і майбутнє (було – є – буде)… [2 ГІО 1.3]

Книжечка легкого читання про Голодомор
Книжечка легкого читання про Голодомор

Дякуємо

Книжечка виготовлена за підтримки Львівської Міської Ради (ЛМР), Львівської Обласної Державної Адміністрації (ЛОДА) та Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради (СКВОР) при Світовому Конґресі Українців (СКУ). Дякуємо!

Використано архівні фотографії авторства Alexander Wienerberger (Александер Вінерберґер).

Автор та оформлення: Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > Дітям про Голодомор > «Забрали все!»

Лицем до дитини > Книжечки легкого читання – рівень 1-2 > «Забрали все!»

Останнє оновлення на Неділя, 16 лютого 2020, 17:02