Інтегровані уроки до теми «Яблуко»Пропонуємо провести нестандартні уроки за допомогою інтегрованих матеріалів на тему «Яблуко», які були розроблені у 2002 році для учнів 1 класу за принципами «Лицем до дитини» та Програмою міністерства освіти і науки України (МОН). Восени скрізь є яблука – зелені, червоні, жовті, великі, малі, кислі, солодкі… А це означає, що є багато дешевих і доступних матеріалів, які можна використовувати в класі. Яблука пожна розглядати (зір), відчувати запах (нюх), їсти (смак), тримати в руці (дотик). З яблук можни зготувати п'юре чи салат. Яблуко можна порахувати, а тоді розрізати й порахувати частинки (дольки) й зернятка.
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Вміння-зміст-види діяльностіУ темі «Яблуко» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво» і «Трудове навчання». Основні поняття та ідеї, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні-групові-індивідуальні види діяльності«Мозковий штурм» - фронтальний вид діяльності проводиться в перший день тематичної теми й відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Яблука» - фронтальний вид діяльності проводиться відразу після проведення фроньальної діяльності «Мозковий штурм» і відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Наш експеримент» - фронтальний вид діяльності проводиться після екскурсії на базар (або в крамницю де продають яблука) й відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Наша екскурсія на базар» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Наша екскурсія на базар» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Плаває, тоне» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
«Великі та малі яблука» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
«Скільки зерняток?» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
Куточки (центри) діяльності – це індивідуальні види діяльності, які розвивають наступні вміння: Інформація для вчителяВірші «Покотились яблучка» (автор: Іроїда Винницька) та «Яблучка» (автор: Леся Храплива) призначені для читання «ехом» та «відлунням». Вірші «Яблука доспіли» (автор: Микола Воробйов), «Раз, два, три, чотири, п’ять» та «Спекла мама пиріжок» (усна народна творчість) рекомендується подавати у формі гри «Пальчиковий театр». Вірш «Пісня з рухами» - додатковий «Пальчиковий театр» до музики. Казки «Добрий дядечко Яків» (невідомий автор), «Казка про яблуко» (автор: Марина Бєлова та Н. Процун), і «Яблуко в осінньому саду» (автор: Василь Сухомлинський 1918-1970) призначені для зачитування учителькою вголос і сприймання учнями на слух. Вчителька читає тексти вголос, а учні, зручно розмістившись на килимку, подушках чи рушничках, сидять на підлозі і слухають розповідь. Додатково на розсуд вчительки подаються тексти: Роздатковий та практичний матеріалКарточки діляьності на яких діти парами обговорюють та записують завдання, пишуть розповідь (оповідання), читають тексти-вірші, пишуть казочку про яблуко «зачарованим почерком». Словникові-карточки складанки до теми, які учні читають, співставляють з предметами й ілюстраціями та викладають («українська мова», «Читання»). Книжечка легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) для самостійного читання учнями. Не передбачається, щоб кожна дитина отримала примірник кожної книжки. Пропонуємо роздрукувати 5 примірників книжечки на клас. Запропоновані книжечки легкого читання роздруковуються на аркушах А4 та, зігнувши і скріпивши, пропонуються під час різних видів діяльності. «Лічилочка», автор – Наталя Забіла (1903-1985) та ілюстрації – Едвард Козак (1902-1992) надрукована була в дитячому журналі Веселка. «Різні яблука» підготувала Ліда Хоршунова за поняттями та ідеями:
Додаткові книжечки легкого читання за Державним стандартом початкової освіти 2018/2019:
Книжечка саморобкаКнижечка саморобка або, як по-інакщому можна назвати – «книжечка-зошит», «Індивідуальна книжечка», «Я автор!», замінює учнівськй зошит. Використовуючи книжчецку-саморобку учень стає співавтором. Така робота проводиться в школі, а не вдома. Формат книжчечки передбачає можливість роздрукувати її на папері розміру А4, зігнути, скріпити й використати в класі. Технологія навчання сприяє природньому розвитку дитини й заохочує до творчості. Для даної теми пропонується «Моя перша книжечка про яблуко», яку підготували Ірина Гурка, Наталя Кириленко та Ольга Зелінська для розвитку загальнопізнавальних навчальних критеріїв
Матеріали для впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання у початковій школі на тему «Яблуко» для 1 класу виготовлені у 2002-2004 роками. Автори: Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас > Яблуко – 2002-2004 |
Останнє оновлення на Четвер, 20 лютого 2020, 15:37 |