Інтегровані уроки до теми «Вибори мера/президента»Закон про вибори Президента (відкриється нове вікно) визначає преоцедуру, яка має місце коли проголошено президентські вибори. Застосовуючи інтерактивні методи навчання та симулючи вибори президента, учні 3 класу можуть обрати мера, голову чи президента свого класу. Пропонуємо провести цікаві уроки у школі застосовуючи інтерактивні технології навчання та за допомогою інтегрованих матеріалів про демократичні вибори на актуальну тему «Вибори мера/президента». Уроки були розроблені у 2007 році для учнів 3 класу (7,5 – 8,5 років) за принципами «Лицем до дитини» та Програмою Міністерства освіти і науки України (МОН).
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Вміння – Зміст – Види діяльностіУ темі «Вибори мера / президента» інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика» та «Художня праця». Основні поняття та ідеї, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні – Групові – Індивідуальні види діяльності«Мозковий штурм» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Слухання програм кандидатів» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
та проводиться після групової діяльності «Справи депутата». «Справи депутата» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Читання»:
під час якої учні, на основі прочитаного та обговореного, готують запитання кандидатам.
«Диктант» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Читання»:
«Характеристика кандидата» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
під час якої учні у групі складають характеристику кандидати. «Агітаційний плакат» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предметів «Українська мова» та «Художня праця»:
під час якої учні складають текст, малюють, наклеюють та створюють агітаційний плакат (політичну рекламу).
«Підраховування голосів» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
та проводиться пісдя голосування. Під час діяльності учні підраховують голоси н визначеному порядку. «Поздоровлення» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
під час якої учні складають, записують та художньо оформляють груповий текст. «Казка» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Читання»:
використовуючи книжечку легкого читання «Про липку і зажерливу бабу». «Запрошення» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
під час якої учні розглядають зразки запрошень на вибори, а тоді пишуть за зразком. «Моя програма» - індивідуальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
під час якої учень / учениця складає програму дій в разі обрання мером / президентом класу.
«Вітальна листівка» - індивідуальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предметів «Українська мова» та «Писання»:
під час якої учень / учениця складає, пише та оформляє текст привітання. «Мої побажання» - індивідуальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
під час якої учень / учениця складає у письмовій формі свої побажання обраному меру / президенту відносно його / її майбутньої праці та кидає у скриньку. Інформація для вчителяТекст «Про липку і зажерливу бабу» - українська народна казка, яка подається для ознайомлення вчитилем. Казка оформлена як книжечка легкого читання і пропонується учням для самостійного читання. Текст «Як жаби болото сушили» - казка авторства Олександра Пархоменка. Пропонується, щоб вчителька прочитала вірш-оповідання учням вголос а учні, щоб слухали зручно розмістившись на килимку, на подушках чи на рушничках на підлозі класу. Подано плани, спостереження та роздуми вчителів, які застосували активні та інтерактивні методи навчання розвиваючи інтегрований тиждень «Вибори мета / президента» - Ольга Зелінська, Меланія Шульган, Саша Романюк. Ми підтримуємо боротьбу проти плагіату й подаємо список літератури, якою ми користувалися готуючи навчально-методичні матеріали. Роздатковий та практичний матеріалКарточки діяльності (інструкції) для групових видів діяльності «Казка» та «Справи депутата» («Читання»). Карточки для групових (парами) видів діяльності – картки для диктантів «Вибори» та «Мер класу». Книжечка легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) для самостійного читання учнями. Не передбачається, щоб кожна дитина отримала примірник кожної книжки. Натомість пропонуємо роздрукувати 5 примірників книжечки на клас. Запропоновані книжечки легкого читання роздруковуються на аркушах А4 та які, зігнувши та скріпивши, пропонується використати під час групової діяльності «Казка». Книжечку легкого читання «Про липку і зажерливу бабу» підготувала Ліда Хоршунова. Матеріали для впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання в початковій школі на тему «Вибори мера / президента» для 3 класу виготовлені у 2007р. Автори: |
Останнє оновлення на Неділя, 16 лютого 2020, 17:04 |