Нестандартні уроки в «День пам’яті Чорнобиля» для 4 класу«День пам’яті Чорнобиля» – це день коли програма НУШ рекомендує проводити інтегроване навчання впродовж навчального дня. Останніми роками зріс попит на екскурсії в Чорнобиль. І хоча екскурсії для школярів бажаний елемент НУШ ми вважаємо, що екскурсія до Чорнобиля має бути на розсуд батьків. Натомість ми пропонуємо екскурсію в музей. Для інтегрованої теми про Чорнобиль запропоновано замінити підручники 4 клас книжечками легкого читання. А також скористатися шкільною бібліотекою та підібрати цікаві книжки для читання.
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Вміння – зміст – види діяльностіУ темі «День пам’яті Чорнобиля» інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Я і Україна» та «Художня праця» та вміння Загально-навчального циклу. Запропоновано провести екскурсію у пожежний музей та діяльність надворі для визначення радіації. Фронтальні-групові-індивідуальні види діяльності«Знаю. Хочу знати. Дізнався.» - фронтальний вид діяльності, під час якої учні записують що вони знають та хотіли б довідатися про Чорнобильську катастрофу. В кінці дня учні записують на третій карточці, що вони того дня дізналися. Діяльність відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Діалог з Україною» - фронтальний вид діяльності, під час якої вчитель читає текст а учні висловлюють свої припущення, що може статися далі. Діяльність відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Молитва» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Читання»:
«Розв’язування задач» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
«Радіацію можна почути» - груповий вид діяльності, під час якої учні групами виконують завдання на листку «Інструкція по роботі з рентгенометром-радіометром» а опісля фронтально обговорюють результати. Діяльність відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та цілям предмету «Я і Україна»:
«Ми вилікуємо рану України» - груповий вид діяльності, під час якої учні групами складають правила, щоб наслідки Чорнобильської катастрофи були менш загрозливими. Діяльність відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Рекламні плакати» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та цілям предмету «Художня праця»:
Куточки (центри, зони, осередки) діяльності – це індивідуальні види діяльності, які розвивають такі вміння: Екскурсія для школярівХоча сьогодні екскурсії в Чорнобиль пропонуються тур-фірмами, ми не рекомендуємо організувати такі екскурсії для школярів та учнів 4 класу. Під час інтегрованої теми «День пам’яті Чорнобиля» пропонуємо провести екскурсію для школярів в пожежний музей (відкриється нове вікно). Нагадуємо, що екскурсія, коли учні виходять поза стіни класу для навчання, є невід’ємною частиною навчального процесу. Перед екскурсією пропонуємо учням накреслити маршрут екскурсії. Під час екскурсії учні записують відповіді на питання екскурсійної картки. Після екскурсії учні пишуть замітку до стін-газетки на тему “Професія пожежника”. Інформація для вчителяТекст «Молитва», автор – Леся Храплива-Щур, який подається для ознайомлення вчителем. Пропонуємо вірш виписати або роздрукувати на папері розміру А2 та вивісити на стіні в класі. Для розвитку вмінь художнього читання пропонуємо використати технологію “Читаймо ехом”. Текст «Діалог з Україною» - автор Олена Хоменюк. Пропонуємо, щоб вчителька прочитала текст учням вголос під час фронтальної діяльності, а учні, зручно розмістившись на килимку, подушках чи рушничках, сиділи на підлозі, слухали розповідь і висловлювали припущення. Роздатковий та практичний матеріалКартки для групової діяльності: “Інструкція по роботі з рентгенометром-радіометром” для діяльності «Радіацію можна почути». “Розв’яжіть задачі” для групової діяльності «Розв’язування задач». Картки для індивідуальної роботи в куточках (центрах, зонах, осередках) діяльності:
Інструкції та інформація щодо розвитку вмінь та вказівки для вчительки до кожної діяльності подані вище. Книжечки легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) та «Я і Україна» для самостійного читання учнями. Ці книжечки замінюють підручник з читання 4 клас. Передбачається, що кожну книжечку можна роздрукувати по 5 примірників на клас. Запропоновані книжечки легкого читання пропонується як додатковий матеріал для різних видів діяльності. Книжечка легкого читання “Спогади про аварію на ЧАЕС” – автор Валентин Бірюков, очевидець подій в Чорнобилі у 1986 р. Книжечку оформила Оля В. Волощенко. Книжечку легкого читання – довідкову книжечку “Радіація” підготувала Оля В. Волощенко. Матеріали для впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання у початковій школі для інтегрованих уроків тематичного дня «День пам’яті Чорнобиля» для 4 класу виготовлені у 2006 році. Автори: Оля В. Волощенко, ПШ “Школа радості” м. Львів |
Останнє оновлення на Середа, 07 квітня 2021, 09:45 |