Інтегровані уроки до теми «Синій колір»1 клас НУШ створює умови для творчості учителя. Початкова школа – це час коли навчання грамоти та математика є основою всого навчання. На цій сторінці подано дидактичні матеріали для 1 класу НУШ та матеріали для друку. Цей дидактичний матеріал розроблений учителями, які вже багато років працюють за принципами «Лицем до дитини». Палітра кольорів фарби для стін, одягу, іграшок… включає синій колір. Оформлення дверей класу НУШ, оформлення коридорів НУШ та оформлення 1 класу НУШ у синій колір сприятиме зацікавленню і навчанню учнів 1 класу.
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Вміння-Зміст-Види діяльностіУ темі «Синє» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика» «Я і Україна», «Трудове навчання» та «Художня праця». Основні поняття та ідеї, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні-Групові-Індивідуальні види діяльності«Що у нас синє?» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Усна лічба» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
Вміння реалізуються коли діти (разос з учителькою) рахують від 20 до 0. «Мозковий штурм» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Що синє?» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
Учні використовують графіки, щоб встановити співвідносини, які існують між предметами (кількостями).
«Скільки синього?» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
«Крамниця» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь і предмету «Українська мова»:
Усі вміння застосовуються під час участі учня у сюжетно-рольовій грі. «Зроби річку» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Я і Україна»:
«Будинок для щенят» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Трудове навчання»:
під час спільного виготовлення будинку.
«Фантастика» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Художня праця»:
«Синя загадка» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Пригоди краплинки» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова» та «Я і Україна»:
коли учні проводять дослід-спостереження. Куточки (центри, зони, осередки) діяльності – це індивідуальні види діяльності, які розвивають такі вміння: ЕкскурсіяЕкскурсія – це коли учні виходять поза стіни класу для навчання. Екскурсія є невід’ємною частиною навчального процесу. У рамках інтегрованої теми «Синє» пропонується щоденно провести екскурсію надвір, у процесі якої учні спостерігатимуть за небом. Це дасть змогу учням спостерігати за природою та виділяти кольори, які переважають. Перед екскурсією пропонуємо провести: «Що ми хочемо довідатися» - фронтальний вид діяльності в рамках проведення екскурсії, який відповідає навчальним цілям предметів «Українська мова» та «Я і Україна»:
Під час екскурсії пропонуємо провести: «Ми спостерігаємо» - фронтальний вид діяльності в рамках проведення екскурсії, який відповідає навчальним цілям предметів «Українська мова» та «Я і Україна»:
Вміння застосовуються під час спостереження за небом.
Після екскурсії пропонуємо провести: «Наша екскурсія – спостерігати за небом» - фронтальний вид діяльності, який відбувається після екскурсії та відповідає навчальним цілям предметів «Українська мова» та «Я і Україна»:
Вміння застосовуються під час обговорення того, як відбулася екскурсія. «Небо» - вид діяльності парами, який відбувається після екскурсії та відповідає навчальним цілям предметів «Українська мова» та «Я і Україна»:
Вміння застосовуються у процесі виготовлення аплікації неба, створення розповіді про нього і подальшого представлення напрацювань своїм ровесникам. Всі результати дитячої роботи виставляються на стіни й стають основою оформлення дверей та стін класу і коридорів школи. Матеріали для вчителяВірші рекомендуються для читання ехом, коли вчителька спочатку зачитує текст, а учні хором його повторюють. «Ой же диво!» та «При дорозі» - автор Микола Сингаївський (1936-2013) Подані оповідання пропонуються для сприймання на слух. Рекомендується, щоб вчителька прочитала тексти вголос, а учні, зручно розмістившись на килимку, подушках чи рушничках, сиділи на підлозі і слухали розповідь. «Сині оченята» та «Синій олівець» - автор Василь Сухомлинський (1918-1970)
У якості додаткового матеріалу пропонується включити у тему загадки, вірші та написання дітьми власних спостережень. Ми не пропонуємо конспект уроку. Проте, для зручності вчителя ми подаємо зразок денного розкладу уроків (занять), який можна пристосувати до своїх потреб та можливостей. Дидактичний матеріалДидактинчний матеріал – це матеріал для друку для вчителя. Всі подані матеріали можна роздрукувати й використати в класі. Афіші для фронтальної роботи читання ехом і відлунням, які згодом можна додати до афіш попередніх тем і створити велику книжку для індивідуального читання.
Словникові карточки-складанки використовуються під час індивідуальної роботи коли учні співставляють слово й ілючтрацію («Українська мова», «Читання»). Картки з малюнками для діяльності парами «Пригоди краплинки». Книжечка легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) для самостійного читання учнями. Не передбачається, щоб кожна дитина отримала примірник кожної книжки. Пропонуємо роздрукувати 5 примірників книжечки на клас. Запропоновані книжечки легкого читання роздруковуються на аркушах А4 та, зігнувши і скріпивши, пропонуються під час різних видів діяльності. Книжечку легкого читання «Я малюю синім олівцем» - автор Ліда Хоршунова. Книжечку легкого читання «Сині ромашки» - автор Марія Хоросницька, підготували Людмила Бельська і Ліда Хоршунова. Книжечка-саморобкаКнижечка саморобка або, як по-іншому можна назвати – «книжечка-зошит», «Індивідуальна книжечка», «Я автор!», замінює учнівський зошит. Використовуючи книжечку-саморобку учень стає співавтором. Така робота проводиться в школі, а не вдома. Формат книжечки передбачає можливість роздрукувати її на папері розміру А4, зігнути, скріпити й використати в класі. Технологія навчання сприяє природньому розвитку дитини й заохочує до творчості. Для даної теми пропонується «Я малюю синє», яку підготували Ірина Гурка та Наталя Кириленко розвитку загально-пізнавальних навчальних критеріїв:
Автори: Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас > Синій колір Лицем до дитини > Від тексту до букви > Синій колір |
Останнє оновлення на Понеділок, 24 лютого 2020, 10:06 |