Перший урок та перший інтегрований тиждень у 1 класіПерший урок у 1 класі НУШ – це початок навчання для дітей шестиліток. На цій сторінці ми подаємо не конспекти уроків – 1 клас НУШ, а ідеї оформлення класу та матеріали для НУШ. Учителі, які працюють за принципами «Лицем до дитини» вже багато років використовують словникові слова (1 клас НУШ), а стіна слів – це стандартне оформлення 1 класу НУШ. Ранкові зустрічі, 7 зон у класі НУШ, завдання з математики, навчання грамоти, вірші для першокласників НУШ – для цього необхідна наочність для 1 класу НУШ. У матеріалах запропонованих на цій сторінці, 1 урок у 1 класі НУШ пропонується провести використовуючи розробки уроків створених групою творчих вчителів у м.Львові. Бажаємо успіхів!
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Вміння-зміст-види діяльностіУ темі «Перший тиждень у школі» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Образотворче мистецтво», «Художня праця» і «Трудове навчання». Основні поняття та ідеї, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні-групові-індивідуальні види діяльності«Мій клас» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Я і Україна»:
«Моє житло» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Я і Україна»:
«Моя сім'я» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Я і Україна»:
«Моя школа» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Я і Україна»:
«Складаємо казку» - груповий вид дільності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Мій словничок» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Добираємо парами» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним предмету «Математика»:
«Школа з геометричних фігур» - вид діяльності парами, який відповідає предмету «Трудове навчання»:
«Будуємо будинок» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Художня праця»:
Куточки (центри, зони, осередки) діяльності у 1 класі – це індивідуальні види діяльності, які розвивають наступні вміння: Інформація для вчителяНаступні вірші для першокласників НУШ пропонується для використання за принципмаи «від тексту до букви». Вірш «У школі» (автор: Іван Боднарчук, 1910-1990) призначений для читання «ехом» та «відлунням». Вірші «Знайомство», «А ви можете так?» рекомендується подавати у формі гри «Пальчиковий театр». Вірш «Віршик на дзвіночку» призначений для того, щоб цікаво поділити дітей на групи. Подані віршовані загадки, які вчитель читає учням. Казка «Де найкраще місце на світі?» (автор: Іванна Савицька) та вірш «Лісова школа» (автор: Роман Завадович, 1903-1985) призначені для зачитування учителькою вголос і сприймання учнями на слух. Вчителька читає тексти вголос, а учні, зручно розмістившись на килимку, подушках чи рушничках, сидять на підлозі і слухають розповідь. Додатково на розсуд вчительки подаються тексти: «Декілька порад батькам першокласників» - це матеріали, які включають як поради батькам, так і анкетування, яке рекомендовано провести з батьками під час перших батьківських зборів. Матеріали підготовані вихователькою та вчителькою Світланою Волотовською. На розсуд подано також цитати з відповідей батьків для ознайомлення. Дидактичний матеріал для 1 класуУ цій частині ми представляємо дидактичний матеріал для 1 класу. Словникові-карточки складанки до теми, які учні читають, співставляють з предметами й ілюстраціями та викладають («Українська мова» - читання). Математичні карточки з цифрою, словом та відповідною кількістю крапочок призначені для індивідальної діяльності в «К. математики». Стіна слів – це словникові-слова (візуальний словник, словникові карточки) до теми, які пропонуємо використовувати для читання, писання, списування («Українська мова» - читання, письмо) Афіша для фронтальної роботи читання ехом і відлунням, з якої згодом можна створити велику книжку для індивідуального читання. «Лист до батьків» пропонуємо вивісити при вході (в коридорі чи роздягалці) в перший день інтегрованої теми для того, щоб залучити батьків взяти активну участь у проведені теми. Книжечка легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) для самостійного читання учнями. Не передбачається, щоб кожна дитина отримала примірник кожної книжки. Пропонуємо роздрукувати 5 примірників книжечки на клас. Запропоновані книжечки легкого читання роздруковуються на аркушах А4 та, зігнувши і скріпивши, пропонуються під час різних видів діяльності. «Я іду до школи», атор – Марія Шуневич за поняттями та ідеями:
Книжечка саморобкаКнижечка саморобка («книжечка-зошит», «індивідуальна книжечка», «Я автор!»), замінює учнівський зошит й використовується для навчання грамоти у 1 класі НУШ. Використовуючи книжчечку-саморобку учень стає співавтором. Важливо пам'ятати, що з такими книжечками робота проводиться в школі, а не вдома. Формат книжчечки передбачає можливість роздрукувати її на папері розміру А4, зігнути, скріпити й використати в класі. Технологія навчання сприяє природньому розвитку дитини й заохочує до творчості. Для даної теми пропонується «Моя перша книжечка у школі», яку підготували Інна Канчуга для розвитку навчальних критеріїв:
Матеріали для впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання у початковій школі на тему «Перший тиждень у школі» для 1 класу виготовлені у 2006 р. Автори: Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас > Перший тиждень у школі – 1 клас – 2006 |
Останнє оновлення на Неділя, 16 лютого 2020, 17:03 |