Інтегровані уроки до теми «Сонце, сонечко, соняшник»Тема “Сонце, сонечко, соняшник” дуже вдале поєднання для навчання в школі, щоб створити дієвій освітній простір НУШ. Чому? Бо в основі концепції НУШ є інтегроване навчання. Ці три окремі теми ніби не поєднані тематично. Проте, урок української мови надає цікаву можливість для обговорення слів, які звучать однаково але мають інакше значіння. Насіння соняшника можна використати, як лічильний матеріал на урок математики 3 клас. Під час уроку “Я досліджую світ” можна спостерігати за сонцем.
Якщо Ви хочете використати наші матеріали у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими.
Вміння – Зміст – Види діяльностіУ темі «Сонце, сонечко, соняшник» інтегруються предмети «Українська мова», «Читання», «Математика», «Я і Україна» та «Художня праця». Основні поняття, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні – Групові – Індивідуальні види діяльності«Мозковий штурм» – фронтальний вид діяльності, який відповідає загально-навчальним цілям предмету «Українська мова»:
Діти подають слова (фрази), які відповідають на питання «Які я знаю слова пов’язані зі словом «сонце»?». Вчитель записує слова (фрази) на дошці (аркуші паперу). Після цього слова слід прочитати хором. Таке читання хором варто проводити щодня впродовж вивчення теми. Також щодня вписуються нові вивчені слова до теми (їх варто записувати іншим кольором фломастера, щоб діти бачили, як їхні знання поступово поглиблюються). Афіша повинна висіти на стіні впродовж теми, використовуватися для словника й стати частиною стіни слів. «Усна лічба» – фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
Діти (разом з учителькою) хором рахують до 100 п’ятірками (5, 10, 15…). Слід проводити цю вправу щодня під час ранкової зустрічі. Не слід вимагати, щоб діти рахували індивідуально перед цілим класом. «Кросворд-хрестиківка» – груповий вид діяльності, який відповідає організаційним та загально-навчальним цілям предмету «Читання»:
«Діалог» – вид діяльності в парах, який відповідає загально-мовленнєвим цілям предмету «Читання»:
Отримавши картки з діалогом, діти розподіляють поміж собою ролі. Тоді читають діалог в парах, міняються ролями і готуються до представлення. Дуже добре, коли є два і більше діалогів. Тоді діти в групах представляють кожна пара свій діалог. «Диктант» - вид діяльності в парах, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Читання»:
Дитина диктує по одному реченню по черзі зі своїм товаришем по парі. Індивідуальні види діяльності проводиться в центрах, куточках, зонах… одночасно та розвивають такі вміння: «Зажовтіло» – робить необхідні паузи, дотримує інтонування кінця кожного речення «Читання» та вміє передавати плановість розміщення об’єктів у відкритому просторі «Художня праця», коли дитина читає вірш і малює відповідні ілюстрації. «Закінчи казку» – будує зв’язну розповідь за малюнком, опорними словами… з чотирьох-п’яти речень – письмово «Українська мова», коли дитина за даним початком складає казку, записує складену оповідь, перевіряє написане і зачитує сусідові. «Мій настрій» – зв’язно і послідовно описує побачене, почуте «Читання», коли дитина відповідно до свого настрою вибирає картку і чіпляє навпроти свого імені. Якщо впродовж дня в дитини настрій змінився, вона може змінити карточку. ЕкскурсіяДехто з вчителів просить дітей принести насіння соняшника з дому. Ми пропонуємо з дітьми провести екскурсію до крамниці, яка розташовано недалеко школи, щоб закупити насіння соняшника. Після екскурсії це насіння можна використати для групових діяльностей у класі. «Екскурсія» – груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
Діти рахують насіння соняшника, встановлюють та порівнюють об’єм. «Скільки зернят» – груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
Діти складають, обмінюються і розв’язують задачі за допомогою насіння соняшника. Інформація для вчителяДля самостійного читання подано: Для сприймання на слух подані: Додатково для інформації вчителя та батьків подаємо історію появи соняшника в Європі й Україні та що готують із соняшника. Дидактичний матеріалПодаємо дидактичні та навчально-методичні матеріали для групових та індивідуальних діяльностей, які описані [вище](https://www.lycem-do-dytyny.com/ sontse-sonechko-soniashynk-3kl-2007/#frontalni-hrupovi-indyvidualni). Для роботи у групах: Для роботи в парах: Для індивідуальної роботи: Книжечки легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) для самостійного читання учнями. Не передбачається, щоб кожна дитина отримала примірник кожної книжки. Пропонуємо роздрукувати 5 примірників книжечки на клас. Запропоновані книжечки легкого читання роздруковуються на аркушах А4 та, зігнувши і скріпивши, пропонуються під час різних видів діяльності. Книжечка легкого читання «Буряк і соняшник» – автор: Іван Крип’якевич (1886-1967) підготувала й проілюструвала Ліда Хоршунова. Книжечка легкого читання «Коник і Сонечко» – автор: Василь Моргуля 1947-1989) підготувала й проілюструвала Ліда Хоршунова. Книжечка легкого читання «Сонце, Сонечко та Соняшник» підготувала, проілюструвала та оформила Ліда Хоршунова. Книжечка легкого читання «Сонях, пташиний брат» – автор: Михайло Слабошпицький (1946-2021) підготувала й проілюструвала Ліда Хоршунова. Книжечка легкого читання «Соняшник» за Надією Надєждіною підготувала й проілюструвала Ліда Хоршунова. Книжечка легкого читання «Соняшник і Опудало» підготувала, проілюструвала та оформила Ліда Хоршунова. Освітні (навчально-методичні) матеріали на тему “Сонце, сонечко, соняшник” для 3 класу виготовлені у 2004-2007 роках за принципами “Лицем до дитини” та Програмою початкової школи Міністерства освіти і науки України (МОН). Автори: Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 3 клас > Сонце, сонечко, соняшник Дата створення: 30 вересня, 2022 р. |
Останнє оновлення на Понеділок, 03 жовтня 2022, 09:09 |