Інтегроване навчання в початковій школі на тему «Веселка»Концепція НУШ передбачає що освітнє середовище НУШ включатиме інтегроване навчання в початковій школі. Тематичні тижні наскрізної теми «Кольори» надають можливість створити яскравий, кольоровий і цікавий освітній простір НУШ. Вивчаючи кольори веселки можна також вивчити кольори англійською. Цікаво, що кольори на англійській мові не завжди співпадають з назвами кольорів українською. Широка палітра кольорів у темі «Кольори» дає великий простір для творчості вчителя. Інтегровані уроки 1 клас НУШ на тему «Веселка», які передбачені для першого тижня наскрізної теми обрані для дітей 1 класу, бо вони дають можливість створити яскраву наочність для 1 класу НУШ. Пропонуємо провести навчання грамоти 1 клас НУШ без букваря, застосовуючи технологію «стіна слів», яка базується на принципах «від тексту до букви». Інтегровані матеріали на тему «Веселка» були розроблені у 1995-2005 роках за принципами «Лицем до дитини» та Програмою Міністерства освіти і науки України (МОН).
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Вміння-зміст-види діяльностіУ темі «Веселка» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Трудове навчання» та «Художня праця». Основні поняття та ідеї, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні-групові-індивідуальні види діяльності«Веселка нашого класу» - фронтальний вид діяльності, який проводиться у перший день тематичної теми й відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Мозковий штурм» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Усна лічба» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Наш настрій» - фронтальний вид діяльності, який пропонується продовжити під час кожної під теми «Кольори». «Календар погоди» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям «Я і Україна»:
«Павич» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Спостерігаємо за веселкою» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Художня праця»:
«Плямографія» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Художня праця»:
«Задачі» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
Куточки (центри, зони) діяльності – це індивідуальні види діяльності, які розвивають наступні вміння: ЕкскурсіяЕкскурсія – це навчання поза мезами класу. Екскурсії, які є невідємною частиною навчального процесу надають учням можливіості розвивати та застосовувати свої компетентності в реальних умовах. Для інтегрованого тижня «Веселка» запропоновано провести екскурсію на шкільний майданчик. «Пускання бульбашок» - фронтальний вид діяльності в рамках проведення екскурсії, що відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Художня праця»:
бульбашки, які спостерігали під час екскурсії. «Ми пускали бульбашки» - фронтальний вид діяльності, що проводиться після екскурсії і відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
Інформація для вчителяВірші рекомендуємо для читання ехом, коли вчитель спочатку зачитує текст, а учні синхронно повторюють почуте. Тексти рекомендуються для сприймання на слух. Пропонується, щоб вчителька прочитала текст вголос, а учні, зручно розмістившись на килимку, подушках чи рушничках, сиділи на підлозі і слухали розповідь. Додатково подаємо текст «Сім художників» - автор: Олена (Альона) Кобець-Филимонова, батько якої, Ригор Кобець (справжнє ім'я – Михайло Драч, 24.07.1998-09.09.1990) народився у Кіровограді та вважається відомим білоруським драматургом та прозаїком (відкриється нове вікно). Крім того, як додатковий матеріал подаються загадки та пісня «Веселка». До пісні «Веселка» (слова: Галя Іскра; музика: Марія Чепурко) подано слова й музику, які рекомендуємо вивчити та виконати з учням. Дидактичний матеріалМи ділимося своїми дидактичними матеріалами до інтегрованої теми «Веселка». Словникові-карточки складанки до теми, які учні читають, співставляють з предметами й ілюстраціями та викладають («Українська мова», «Читання»). Афіші для фронтальної роботи читання ехом і відлунням, які згодом можна додати до афші інших тем і створити велику книжку для індивдуального читання. «Лист до батьків» пропонуємо вивісити при вході (в коридорі чи роздягалці) в перший день інтегрованої теми для того, щоб залучити батьків до активної участі у провденні теми. Контур веселки, який можна використати для фронтальної роботи («Веселка нашого класу») або для визначення об'єму роботи кожного учня. Книжечки легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки укранської мови (читаня) для самостійного читання учнями. Пропонується на клас роздрукувати 5 примірників книжечки на аркушах А4, зігнути і скріпивши, запропонувати дітям під час індивідуальних діяльностей. «Веселку люблять всі» - підготували Марія Шуневич та Оксана Махрович за поняттям та ідеєю: «Мильна бульбашка» - підготували Люба Гайтко, Таня Гладишук, Наталя Штурин, Леся Кость і Оксана Боберська за поняттями та ідеями: Матеріали для впровадження інноваційних особистісно-орієнотованих методів навчання у початковій школі на тему «Веселка» для 1 класу виготовлені протягом 1995 – 2005 років. Автори: Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас > Веселка – 2005 |
Останнє оновлення на Неділя, 16 лютого 2020, 17:03 |