Інтегровані уроки до теми «Зелене»1 клас на початку року – це час коли необхідно створити освітнє середовище НУШ. Літом дерева зелені. Осінню, під час уроків Я досліджую світ 1 клас, можна наочно побачити зміни. Проте є і вічнозелені рослини, як напр. хвойні рослини, ялинки. Тому з дітьми 1 клас НУШ обов’язково треба вийти надвір і оглянути зелені багаторічні рослини. Що таке зелений тариф? Зелений тариф це застосування відновлюючої енергії. Сьогодні зелений тариф також поєднується зі всім, що зелене – кімнатні рослини; салати літні; жабка, яка скаче у болоті; капуста. З дітьми цікаво провести практичну діяльність – Математика 1 клас – і зробити смачні салати.
При використанні матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена всіх авторів, ілюстраторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими. Навчально-методичні матеріали для тематичного навчання у 1 класі початкової школи “Зелений колір” виготовлені у 2006р. Вміння-Зміст-Види діяльностіУ темі «Зелений колір» інтегруються предмети «Українська мова», «Математика», «Я і Україна», «Трудове навчання» та «Художня праця». Основні поняття та ідеї, представлені для осмислення під час інтегрованої теми:
Фронтальні-Групові-Індивідуальні види діяльності«Мозковий штурм» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь:
«Скільки зеленого? – І» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
Використовуючи графіки, учні встановлюють співвідносини, які існують між предметами (кількостями). «Скільки зеленого? – ІІ» - фронтальний вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
«Скільки зеленого?» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Математика»:
Чи вмітимуть учні працювати з графіком під час групової діяльності, залежатиме від того скільки часу й уваги учитель приділила фронтальній роботі. «Виставка» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предметів «Українська мова» і «Я і Україна»:
Вміння застосовуються під час викладання зелених овочів та фруктів і знаходження відповідних у словникових картках. «Робота зі старшокласником» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
Вміння застосовуються під час спільної роботи першокласників зі старшокласниками. «Зелений салат» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям загально-навчальних вмінь та предмету «Я і Україна»:
Вміння застосовуються під час спільного приготування салату.
«Наш кавун» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
Аналогічну діяльність можна провести із різними за розміром головками капусти, різними за довжиною огірками. «Упізнай на дотик» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Я і Україна»:
Вміння застосовуються під час гри з діставанням предметів наосліп. «Зелена загадка» - груповий вид діяльності, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Складанка» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предметів «Математика» та «Читання»:
«Дослід» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Я і Україна»:
«Розмова жабок» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Українська мова»:
«Натюрморт» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Математика»:
Вміння застосовується під час створення учнями натюрморту. «Казкові тварини» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Художня праця»:
Діти виліплюють із пластиліну казкових тварин і розповідають про них. «Зелений ліс» - вид діяльності парами, який відповідає навчальним цілям предмету «Художня праця»:
Вміння застосовується під час створення композиції з паперу в різних відтінках зеленого кольору.
Куточки (центри, зони, осередки) діяльності – це індивідуальні види діяльності, які розвивають такі вміння: «Куток художньої праці» - втілює образ в різних матеріалах («Художня праця»); Матеріали для вчителяПропонуємо матеріали для вчителя, які можна використати плануючи інтегровані уроки до теми «Зелене». Вірші пропонується не для заучування напам'ять, а для читання ехом, коли вчителька спочатку зачитує текст, а учні хором його повторюють. Подаємо вірші, які пропонуються для сприймання на слух. Ми рекомендуємо, щоб вчителька прочитала тексти вголос, а учні, зручно розмістившись на килимку, подушках чи рушничках, сиділи на підлозі і слухали розповідь. Додатково пропонуємо пісеньку, слова й музику які склала вчитель-вихователь під час розробки цієї теми.
У якості додаткового матеріалу пропонується включити у тему загадки та проведення рухливої гри-інсценізації «Пустотливі жабки». Співпраця з батьками«Лист до батьків» пропонуємо вивісити при вході (в коридорі, на дверях, в роздягалці) в перший день інтегрованої теми для того, щоб залучити батьків до активної участі в проведенні теми. Дидактичний матеріалДидактичний матеріал – це матеріал для вчителя з метою його роздрукувати та застосувати під час навчального процесу. Афіші для фронтальної роботи читання ехом і відлунням, які після завершення теми можна додати до афіш попередніх тем і створити велику книжку для індивідуального навчання. Словникові карточки для фронтальних видів діяльності. Сьогодні починає бути загально-прийнято, що в 1 класі має бути стіна слів. Впродовж теми (і пізніше) учні читають і списують слова з словникових карточок. Словникові карточки-складанки використовуються під час індивідуальної роботи коли учні співставляють слово й ілюстрацію («Українська мова», «Читання»). Додатково розміщуємо:
Книжечки легкого читанняКнижечки легкого читання призначені на уроки української мови (читання) для групового, парного та індивідуального читання учнями. Запропоновані книжечки легкого читання необхідно роздрукувати на аркушах Ф4 та зігнути і скріпити. Система книжечко легкого читання замінює традиційні букварі та читанки. На відміну від підручників, не передбачається, щоб кожна дитина отримала примірник кожної книжечки. Пропонуємо роздрукувати 5 примірників книжечки на клас. Книжечку легкого читання “Комарі та жаби” – автор Наталя Забіла (1903-1985), оформила Ольга Зелінська. Книжечку легкого читання “На грядці зеленій” – автор невідомий, оформили Ліля Бойко, Романія Місько, Наталія Вантух, Меланія Шульган. Книжечку легкого читання “Чому огірок покритий пухирцями” – підготувала Ольга Зелінська. Книжечка-саморобка – Книжечка-зошитКнижечка саморобка або, як по-іншому можна назвати – «книжечка-зошит», «Індивідуальна книжечка», «Я автор!», замінює учнівський зошит. Використовуючи книжечку-саморобку учень стає співавтором. Така робота проводиться в школі, а не вдома. Формат книжечки передбачає можливість роздрукувати її на папері розміру А4, зігнути, скріпити й використати в класі. Технологія навчання сприяє природньому розвитку дитини й заохочує до творчості. Для даної теми пропонується «Книжечка про зелений колір», яку підготували Ірина Гурка та Наталя Кириленко для розвитку загально-пізнавальних навчальних вмінь та предметів «Українська мова», «Математика», «Художня праця»:
Автори:
Любов Чуба, «Школа Радості», м.Львів Лицем до дитини > Інтегровані уроки – 1 клас > Зелений колір |
Останнє оновлення на Четвер, 17 вересня 2020, 08:09 |