Інтерактивні методи навчання – Торт на ювілей

Для теми «100 днів у школі» учителі, які працюють за принципами «Лицем до дитини» пропонують застосувати інтерактивні методи навчання та зробити торт. Аджеж, смачні торти – важлива часина будь якого свята чи ювілею.

На цій сторінці розміщено матеріали для НУШ, які можна використати для розробки уроків НУШ для оформлення тортів використовуючи геометричні фігури. Після завершення, торти можна використати для оформлення дверей класу чи вивісити для оформлення коридорів НУШ.

Навчальні матеріали можна використати разом з матеріалами для тематичного дня у 1 класі НУШ.

Торт на ювілей «100 днів у школі»
Торт на ювілей «100 днів у школі»

Як цікаво провести тематичний день – 100 днів?

Тематичні дні та тематичні тижні є основою Нової української школи (НУШ).

Чому? Тому що діти віку початкової школи сприймають світ цілісно й тематично. Їх цікавить те, що вони бачать, чують, нюхають, смакують та беруть до рук.

У світі є цікава традиція проводити з учнями 1 класу (і не тільки) тематичний день у сотий день їхнього перебування в школі. Діти вважають, що такий ювілей доцільно відзначити – але, не урочистими лінійками та показовими заходами – а, тематичним днем.

Чому інтерактивні методи навчання доцільно використовувати?

Інтерактивні методи навчання – це новітні технології, якими має володіти кожен вчитель початкової школи.

Чому? Бо інтерактивні методи навчання в початкових класах дуже успішні для розвитку компетентностей Державного стандарту початкової освіти України. Ці вміння та компетентності необхідні учням для подальшого навчання.

Під час інтерактивного навчання роль вчителя змінюється. Учитель стає спостерігачем самостійного навчального процесу учнів. Рівнож, майстерність вчителя проявляється в її вмінню організовувати навчальний процес з максимальною користю для учнів.

Під час інтерактивних уроків учні активні. Виконуючи роботу в групах або парами вони спілкуються. Спілкуючись – учні навчаються .

Інтерактивні уроки у 1 класі
Інтерактивні уроки у 1 класі

Де отримати план конспект?

Учителі, які працюють за принципами «Лицем до дитини» пропонують під час одно-денної теми «100 днів у школі» у 1 класі провести фронтальну діяльність, яка переходить у роботу в групах – «Торт на ювілей». В діяльності інтегруються компетентності мовно-літературної (МОВ), математичної (МАО), технологічної (ТЕО) та мистецької (МИО) освітніх галузей.

Дидактичний матеріал для 1 класу
Дидактичний матеріал для 1 класу

Обов'язкові результати навчання:

  • розпізнає ключові слова… в усному мовленні, виділяє їх голосом у власному мовленні [2 МОВ]
  • розпізнає знайомі геометричні площинні… фігури… на малюнках [2 МАО]
  • моделює, конструює та виготовляє виріб з готових елементів… [2 ТЕО]
  • творить відомими художніми засобами і способами [2 МИО]

Для успішного проведення запропонованої інтегрованої діяльності учителеві необхідно перед уроком підготувати коробочки з готовими вирізаними геометричними фігурами (одна на кожну групу учнів). Коробочки можуть бути з під мештів, крупи чи пластівців.

Чи є дидактичний матеріал або роздатковий матеріал?

Пропонуємо дидактичний матеріал, який викладений в загальному доступі.

Словникові картки складаються з візуального словника, які є інтегральною частиною навчання «від тексту до букви».

Сучасні активні та інтерактивні форми діяльності беруть за основу, що ми вчимося читати бо хочемо зрозуміти зміст, а не механічно відчитати написане. Тому запропоновано картки візуального словника, які останнім часом більш відомі в Україні як картки Домана та використовуються для стіни слів.

При використані матеріалів у класах, у презентаціях та під час семінарів, будь ласка, переконайтеся, що імена авторів та групи «Лицем до дитини» залишаються видимими.

Оформлення класу – «100 днів у школі»
Оформлення класу – «100 днів у школі»

Бажаємо Вас цікавого проведення тематичного дня «100 днів у школі» застосовуючи інтерактивні методи навчання для розвитку компетентностей НУШ.

Автори:
Тетяна Шевчців, ПШ «Джерельце», м.Львів
Оксана А. Винницька-Юсипович

Лицем до дитини > 100 днів у школі > Торт на ювілей – 1 клас

Останнє оновлення на Четвер, 20 лютого 2020, 20:50